Fortnite iOS’ta 60 fps desteği alıyor!

/ 28 Kasım 2018 / 586 / yorumsuz
Fortnite iOS’ta 60 fps desteği alıyor!

 

Fortnite iOS’ta 60 fps

 
Epic Games, iOS için Fortnite için bir güncelleme yayınladı ve oyuna saniyede 60 kare hızında oynama seçeneği ekledi. Bu seçenek şu anda sadece iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR‘de mevcuttur.

Daha önce, Fortnite mobilde 30 fps veya 20 fps hızında çalışacak şekilde sınırlıydı. Kare hızı seçeneği, daha önce olduğu gibi aynı yerde bulunabilir, ancak şimdi 60’a kadar devam ediyor.

Burada dikkat edilmesi gereken ilginç şey, 60 fps seçeneğinin tüm grafik ön ayarlarında kullanılabilir olmasıdır. Buna karşılık, PUBG 60fps seçeneğini sadece en düşük grafik ayarında etkinleştirir.

Ancak, bunun iyi bir sebepten dolayı olduğu görülmektedir. Fortnite’ı iPhone XR’da üç ön ayarda, düşük, orta ve yüksek seviyede test ettim (epik mevcut değil). İlk olarak oyuna yüksek ayar yapmaya başladım ve oyun özellikle 60 fps kare hızıyla çok güzel görünüyordu. Sadece göz küresi ile, oyun bu ön ayarında 60 fps hedefine isabet ediyordu ve her şey ilk başta iyi görünüyordu.

Sonra işler ısınmaya başladı ve ben bunu tam anlamıyla kastediyorum. İPhone XR, Fortnite’ı çalıştırırken inanılmaz derecede ısındı. Bu, birkaç dakika süren çalma işleminden sonra, yonga setinin gaza basmasına ve kare hızını düşürmesine neden oldu. Bundan sonra, kare hızının çoğu zaman 30 fps’ye yakın olmasına geri dönmüş gibiydi.

Orta duruma düşürmek bu sorunu çözdü. Telefon hala ısınıyor ancak hedef 60 fps kare hızına yapışıyor. Düşük seviyeye inmek, telefonun biraz daha soğuk çalışmasına ve tekrar hedef kare hızına bağlı kalmasına neden oldu.

Bu PUBG’den farklıdır. Yeni başlayanlar için iPhone XR ön ayarlı veya kare hızına bakılmaksızın PUBG oynatırken hiç ısınmıyor. İkincisi, PUBG sadece en düşük ön ayarlı 60fps’de oynamanıza izin verir, böylece cihazda çok fazla yük olmayacaktır. Son olarak, PUBG render çözünürlüğünü tüm grafiksel ön ayarlarda aynı tutarken, Fortnite, ortamdaki çözünürlüğü Minecraft gibi görünen düşük ayarlarla karşılaştırıldığında orta seviyeye indirir.

Deneyimimde, performans ve görsel kalite açısından en dengeli olduğundan, bu cihazlarda 60 fps’de oynamak istiyorsanız orta ön ayarlara uymanız en iyisidir. Umarım Epic Games oyunu daha da optimize eder, çünkü bu seviye cihaz ısıtması Fortnite kadar basit görünen bir oyun için kabul edilemez. Bahsetmemek, pilinizin yanmasına neden olma eğilimindedir.

Bunu söyledikten sonra, 60fps seçeneği, bir literal oyun değiştiricidir. Daha yüksek kare hızıyla, doğrudan rekabet avantajına dönüşen giriş gecikmesi azalır. XS, XS Max ve XR’ın sahipleri artık diğer iPhone sahiplerine ve Android kullanıcılarına göre gerçek bir avantaj sunuyor. Nintendo’nun konsolu yalnızca 30fps’de Fortnite çalıştırdığı için Switch versiyonunda daha akıcılık kazanıyorsunuz, bunun için fiziksel kontroller var.

Bu nedenle, oyun performansı açısından iyi bir güncelleme ancak ısıtma ve pil tüketimini azaltmak için kesinlikle daha fazla optimizasyon gerekiyor. Bir Android güncellemesine gelince, henüz bunun hakkında bir söylenti yok.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler