Fortnite Mobil Klavye ve Mouse Desteği

/ 9 Kasım 2018 / 892 / yorumsuz
Fortnite Mobil Klavye ve Mouse Desteği

Fortnite Mobil Klavye ve Mouse Desteği

 

Son dönemde tüm dünyayı kasıp kavuran Fortnite macerası, ülkemizde de epey geniş bir hayran kitlesine sahip olmayı başardı. Her gün milyonlarca oyuncu tarafından oynanan yapım, konsollardan sonra mobil platformlar için de yayınlandı. Diğer platformlara oranla mobilde kontrol edilmesi biraz daha zorlaşabilen oyun, bunun adına klavye ve Mouse desteği sunuyor. Peki, Fortnite mobil klavye ve Mouse ile nasıl oynanır?

Fortnite Mobil Klavye ve Mouse ile Oynama

 

Oyunu telefonunuza indirdikten sonra aynı zamanda Octopus (64-bit) for Fortnite adındaki uygulamayı da indirmeniz gerekiyor. Bu uygulamayı Google Play Store üzerinden güvenli bir şekilde indirip cihazınıza kurabilirsiniz. Akabinde ise uygun USB çevirici yardımıyla donanımlarınızı telefonunuza tanıtmanız gerekiyor. Bunun içinse şu yolları takip edebilirsiniz:

  • Öncelikle telefonunuzda geliştirici ayarlarının açık olduğundan emin olun. Ardından Ayarlar > Geliştirici ayarları > USB hata ayıklama modunu devre dışını bırakın
  • USB / Typce C çevirici kullanarak telefonunuzu USB çoklayıcıya bağlayın
  • Mouse ve klavye ürünlerinizi telefonunuza bağlayın
  • Daha önce indirdiğiniz Octopus (64-bit) for Fortnite uygulamasına gelerek buradan oyunu başlatın

Eğlenceyi İkiye Katlayın

 

Dokunmatik ekranlı bir cihaz üzerinden Fortnite oynamak, bazı zamanlarda epey zorlayıcı olabiliyor. Özellikle klavye ve Mouse ikilisine alışmış biriyseniz akıllı telefonda zorluk çekebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz yöntemi kullanarak Fortnite eğlencesini arttırabilir, oyundan çok daha fazla zevk alabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.