Fortnite Mobile: Victory Royale için ipuçları ve püf noktaları

/ 9 Aralık 2018 / 807 / yorumsuz
Fortnite Mobile: Victory Royale için ipuçları ve püf noktaları

 

Fortnite Mobile: Victory Royale için ipuçları 

 

Fortnite Mobile Android ve iOS için kullanılabilir ve herkes akıllı telefonlarında popüler savaş royale oyununun keyfini çıkarabilir. Hayatta kalmak ve çevrede kalan son oyunculardan biri olmak kolay değildir. Fortnite’da, kazanmak için birkaç beceriyi birleştirmeniz gerekiyor çünkü yeteneğin yanı sıra belirli ayarlar yapmak zorunda kalacaksınız.

Kendini zafer için ayarla

 

Oynamaya başlamadan önce, özelleştirebileceğiniz birkaç ayar vardır. İlk adım olarak, ekranın hassasiyetini ayarlamak ve oyundaki zevkinize ve deneyimlerinize göre değiştirmek iyidir. Kişisel olarak, üç hassasiyetin hepsinin de yeterince yüksek olmasını tercih ederim. Bu yüzden, eğer dönmek istersem parmağımı çok fazla hareket ettirmem gerekmiyor.

Ayrıca, turbo binası ve otomatik malzeme değişimi gibi, inşa ederken devre dışı bırakmayı sevdiğim birkaç parametre de vardır. Kaynakların ne zaman harcanacağını ayarlamayı ve genel anlamda otomatik olarak kullanmamayı her zaman tercih ederim.

 

 

Nereye gideceğinizi seçin ve ekibinizle uyum içinde olun

 

Bir çift olarak veya bir takımda oynuyorsanız, başkalarının nereye gitmek istediğini görmek için atlamadan önce haritayı inceleyin. Birlikte kalmak, başarının anahtarıdır. Hızlı uçun ve iniş yapmayı kararlaştırdığınız bölgeye gidin.

Yere inerken, planör altınızdaki yüzeye orantılı olarak açılır, bu yüzden bir dağın üzerinden uçarsanız, bir ırmak üzerinden uçtuğundan daha erken açılır. Kulağa aptalca geliyor, ama bu hile yere daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacak.

Bulunduğunuz yeri seçin. İçeride birisinin olduğu bir binaya gitme. Planörde fazla beceriye sahip değilseniz, her zaman çatıya inebilirsiniz. Merdiven yok ama çatıyı doğrayabiliyorsunuz, böylece binaya girebilir ve inşa etmek için yanınıza alabilirsiniz.

 

 

Koşmayı öğrenin

 

Koşu temeldir. Hareketli bir hedef vurmak için çok zordur. Yani bir binadan diğerine geçtiğinizde ya da fırtınadan çıktığınızda, hızlanmanız daha iyi olur. Sadece çalışma kipine kendinizi kilitlemek için sanal tuşa iki kez dokunun ve güvendiğiniz de tekrar normal hıza dönmek için tekrarlayın.

 

 

Ateş ederlerse, atlarsın

 

Zıpladığınız da, başkalarının size yetişmesi zorlaşır ve hareketli bir hedef vurmak daha zordur. Bir tür yer olarak dolanmanın bir türü zaten Fortnite hakkında iyi bilinen bir şaka, ancak bir nedenden dolayı yaygın olarak kullanılıyor. Eğer koşuyorsanız ve etrafınızda ıslık yapan mermileri duyuyor ya da görüyorsanız, hayatınızı kurtarmak için atlayın. Hareket, mümkün olduğunca uzun süre hayatta kalmak için gereklidir.

Sadece silahları değil, her şeyi yağmalayın

 

Yağma anahtardır. Normalden efsaneye kadar 5 çeşit silah vardır. Tabii ki, en iyilerini tutmalısın. Onları hızlı bir şekilde renklerinden tanıyabileceksiniz. Kötüden daha iyiye: gri, yeşil, mavi, mor ve sarı. Elbette, diğer oyuncular en iyi silah kaynağıdır. Sol parmağınızla çekebileceğinizi de unutmayın.

Genellikle yeterli mühimmat bulursunuz, ancak her ihtimale karşı kaydetmek her zaman iyidir. Eğer bir düşmanınız varsa ve eşyalarını almak için onu öldürmek istiyorsanız, fazla kullanmadığınız bir silahla ateş edin, böylece iyi silahlardan mühimmatı boşa harcamayın.

Her zaman uzun menzilli bir silah taşıyorsunuz, oyunun son bölümünde olduğu gibi herkes bir kulede saklanıyorsa güçlü bir silah tüm farkı yaratabilir.

 

 

İmha ve sökün

 

Her Fortnite oyuncusu, çevreye “saldırmak” ve ahşap ve taş gibi materyalleri toplamak için kullanılabilecek bir seçim ile başlıyor. Minecraft’a benzer şekilde, Fortnite dünyası, birçoğu kaynak içeren görünmez bloklardan oluşuyor.

Hemen hemen her şey bir seçim ile vurdu ve mayınlı olabilir…binalar, araçlar, ağaçlar, dağlar veya adı her neyse. Ve gerçekten çevresel bir özelliği kullanmanız gerekmedikçe, her şeyi kısaltmanız ve ihtiyacınız olduğunda malzemeleri kullanmanız en iyisidir, ancak yakınınızdaki düşmanların gürültüye çekileceği için ilk önce yalnız olduğunuzu kontrol etmeye dikkat edin. Geç oyunda hayatta kalmak için inşa etmeniz gerekecek malzemelerden eksik kalmak istemezsiniz.

Bina hayatınızı kurtarabilir

 

Bu, dokunmatik kontrollerin hassasiyeti nedeniyle mobil cihazlarda Fortnite’ın en zor yönlerinden biridir; hızlı yapmak çok pratik gerektirir.

Yaparken, sert malzemelerden tasarruf etmek için içerideki ve dışarıdaki ahşap malzemeleri kullanın. Kendinizi savunmak ve ateş etmek için bir rampa yerleştirmek için duvarlar oluşturun. Son çemberde, kule bulmak normaldir. Eğer bir grupta oynuyorsanız, birlikte çalışmak en iyisidir: en iyi atış, düşmana ateş etmeye devam ederken, kalan kısım kaleyi sökmeye çalışır. Bir düşmanı da tuzağa düşürmek için inşa edebilirsiniz.

 

 

Silahlarınızı parmaklarınızın yakınına koyun

 

Silahlar, sağlık malzemeleri ve kalkan ögeleri düzenlemek için beş noktamız var. Soldaki ilk delik her zaman kazma tarafından işgal edilir, ancak sağdaki taraf genellikle daha özgürdür. Sağ paneli açmak için sırt çantanızdaki düğmeye dokunun. Altta, normal oyunun ekranında gördüğünüz beş deliğe sahip olursunuz. En sevdiğiniz silahı, yapıyı bitirdikten hemen sonra etkinleştirmek için sağa yerleştirin. Bir oyun sırasında birkaç kez sipariş sırasını değiştiririm, böylece en sevdiğim silahı olabildiğince hızlı çekebilirim. Bir saniyenin bir kısmı hayat ve ölüm anlamına gelebilir!

 

 

Medkitler bandajlardan daha iyidir

 

Eğer fırtına sizi yakaladıysa ve asit yağmuru sizi zayıflatırsa bandajlar iyidir, ancak oyunun sonuna kadar hayatta kalmak için bir Medkit taşımak daha iyidir. Slurp Juice kutular en kısa zamanda en iyi şekilde kullanılırlar, böylece yer kaplamıyorlar ve eğer herhangi bir boş alanınız yoksa, her zaman bir şeyleri fırlatabilir ya da bir şeyler içebilir ve sonra bıraktığınız şeyi toplayabilirsiniz.

Kulaklık kullanın ve ekranı izleyin

 

Atışların nereden geldiğini duymak, zamanında tepki vermek için yapmanız gereken ilk şey. Stereo kulaklık ile, atışın yapıldığı saniyenin binde birinde tanımlama yapacaksınız. Buna ek olarak, ekranda hala herhangi bir şüpheniz varsa, gürültünün nereden geldiği konusunda sizi uyaracaktır. Bir tarafta silah sesi duyduğum zamanlar bile var ama ekranda birinin diğer tarafta hareket ettiğini gördüm, o yüzden ikisine de dikkat et.

Tren için Oyun Alanı Modunu kullanın

 

Fortnite ile ilgili harika şeylerden biri, normal modları oynadığınızda, başarısız olmak için hala oldukça eğlenceli olmasıdır. Sonuçta, tekrar denemek için çok uzun süre beklemek zorunda kalmazsınız ve hatalarımızdan öğreniriz. Ancak, ipleri gerçekten öğrenebilmeniz, yeni taktikleri denemeniz veya bina becerilerinizi geliştirebilmeniz için ortadan kaldırıldığını fark ederseniz, o zaman yarışmadan çıkıp Oyun Alanı Modunu denemenin vakti geldi.

Oyun Modu, savaş royale haritasında yer alır, ancak oyuncular ölümünden sonra sonsuz bir şekilde yeniden karşılaşırlar ve yükler artar. Fırtınanın sonunda kapanmadan önce ücretsiz oynamak için bir saatiniz var. Farklı silahlarla kendinizi tanımak, yeni stratejiler denemek için mükemmel bir yer.

 

 

Playground Mode(oyun alanı modu)’un en iyi kullanımı bence? Binanızın rampalarını ve kalıplarını basınç altında hızlıca atana kadar pratik yapın, çünkü ateş altındayken ustalaşmak en zor şey.

Güncellemelere göz atın

 

Epic Games, yeni kıyafetler ve Sınırlı Zaman Modları gibi düzenli güncellemelere sahip Fortnite’ı taze tutmak için elinden gelenin en iyisini yapmakta, aynı zamanda oyun dengesini önemli ölçüde değiştirebilecek yeni silahların ve ürünlerin tanıtımı da yapmaktadır. Bazı silahlar çıkarılabilir, diğerleri sinirlenir veya parlatılır, bazı çevresel etkilerin hasarı veya direnci değiştirilebilir.

Yukarıdaki ipuçları her zaman Fortnite’nin ömrü boyunca yararlı olacakken, temelleri öğrendikten sonra, yeni değişikliklere ayak uydurmanız gerekir, böylece silahların daha iyi hale geldiği veya yeni saldırı veya eşya çeşitlerine dikkat etmelisiniz. Epik Oyunlar yeni bir yama eklediğinde, bu makaledeki önemli değişiklikleri her zaman vurgularız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.