Fotoğraf Boyutu Küçültme İşlemi

/ 29 Temmuz 2020 / 8.467 / yorumsuz
Fotoğraf Boyutu Küçültme İşlemi

Bazen fotoğrafınızın boyutu size sıkıntı çıkarabilir. Özellikle sosyal medya üzerinden paylaşacağınız fotoğraflarda boyut konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Yüklemek istediğiniz fotoğraf boyutunu yüksek olması ve görsel alanının çok olması yükleme konusunda sorun oluşturabilir. Bu yazımızda ise sizlere fotoğraf boyutunu nasıl küçülteceğiniz konusunda yardımcı olacağız.

İlk olarak Adobe Photoshop programından bahsedeceğiz. Kullanacağınız bu program sayesinde resimlerinizin boyutunu küçültebilirsiniz. Adobe Photoshop uygulamasını indirdikten sonra resim ekleme işlemini gerçekleştirin. Diğer bir yöntem ise Paint üzerinden fotoğraf boyutu küçültme işlemidir. Paint ile fotoğraf küçültme işlemini gerçekleştirmek için Windows arama kısmına ‘Paint’ yazın. Daha sonra küçültme işlemini gerçekleştireceğiniz resmi programa sürükleyip bırakın. Ardından Giriş kısmına geçin ve ‘Yeniden Boyutlandır’ alanına giriş yapın. Karşınıza küçük bir pencere çıkacaktır. Bu pencere üzerinden resmin boyutunu yatay ve dikey olarak ayarlayabilirsiniz. Telefon üzerinden fotoğraf küçültmek istiyorsanız, İnstashot uygulamasını indirebilirsiniz. İnstashot uygulaması sayesinde resimlerinizin boyutunu küçültebilirsiniz.

Yukarıda yer alan adımlar sayesinde fotoğraf küçültme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.