Fotoğrafları sıkıştırmak için 3 ücretsiz Android uygulaması

/ 29 Ekim 2018 / 402 / yorumsuz
Fotoğrafları sıkıştırmak için 3 ücretsiz Android uygulaması

 

Fotoğrafları sıkıştırmak için 3 ücretsiz Android uygulaması

 
Görüntüleri sosyal ağlarda, e-postalarda, fotoğraf paylaşım sitelerinde ve anlık ileti hizmetlerinde paylaştığınızda, bazı bant genişliklerinden tasarruf etmenize yardımcı olacak şekilde sıkıştırılmış görüntülere sahip olmanız yararlı olur. Resimlerin sıkıştırılması, görüntü kalitesini bir dereceye kadar düşürür, fakat görüntüleri zayıf 2G bağlantılarına yüklerken bir zorunluluk olabilir. Görüntülerin boyutunu küçültme ihtiyacınız varsa, aşağıdaki ücretsiz Android uygulamalarına göz atın.
 

Image Optimizer

 
Görüntüleri sıkıştırmak için iki farklı mod sunar. Biri görüntü kalitesiyle oynamayıp işi bitirdiğinden ve diğer sıkıştırmanın görüntü kalitesini bir seviyeye indirdiğini (genellikle farkedilemez) sağladığından emin olur, fakat büyüklükte önemli bir azalma yapar. JPEG ve PNG formatlarını destekler.


 

Hipix Plus

 
Görüntülerin sıkıştırılması hakkında konuştuğumuzda, tüm düşündüğümüz görüntü kalitesinde azalmadır ama bu uygulama aslında görüntü kalitesini korur fakat boyutu küçültmeyi sağlar kaynak biçimi hipix dosya biçimine değiştirir. Kullanımı basit bir uygulamadır.
 

Reduce Photo Size

 
Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama sadece fotoğrafların boyutunu azaltmak içindir. Görüntü kalitesiyle oynayarak görüntüleri sıkıştırmanın yanı sıra, aynı zamanda boyut küçültme üzerinde iyi bir etkisi olan görüntüleri kırpmayı sağlar. Gereksinimlerinizi karşılayacak iyi bir seçim olduğunu kanıtlayabilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.