Galaxy Note 8 Nasıl Rootlanır(Köklenir)?

/ 18 Kasım 2018 / 678 / yorumsuz
Galaxy Note 8 Nasıl Rootlanır(Köklenir)?

 

Galaxy Note 8 Nasıl Rootlanır?

Samsung‘un akıllı telefonlarına gelince, tüm yerleşik güvenlik özellikleri sayesinde cihaza kök erişimi zor oluyor. Bu nedenle, Galaxy Note 8 bu yılın başlarında pazara çıktığında, pek çok kişi köklenme tedavisini almasını beklemiyordu.

Sonuç olarak, biz yanıldık. Not 8 zaten Odin uygulamasını kullanarak köklü olmuştur. Daha da iyisi, süreç nispeten ağrısızdır ve geri almayı da kolaylaştırır.

Not 8’in kilidini açmadan önce, kilit açma işlemiyle ilgili birkaç uyarıya değinmeye değer.

Bu, yalnızca Not 8’in ABD versiyonu üzerinde, Snapdragon 835 tarafından desteklenecektir. Not 8’i kullanıyorsanız, Samsung‘un kendi Exynos 9 serisi CPU’su – esasen ABD dışında satılan model için başka bir yere bakın. Akıllı telefonunuzun kilidini açmak için bir PC’ye ihtiyacınız olacak. Aşağıda açıklanan işlem, Not 8’iniz de ki her şeyi siler, böylece başlamadan önce telefona ihtiyacınız olan her şeyi yedekleyin. Telefonunuzun şarjına dikkat edin(önerilen %80 ve üstü)

Telefonunuzun köklenmesi garantinizi geçersiz kılar (ancak Not 8’inizi çıkararak hisse senedi yazılımını geri yükleyebilirsiniz). Telefonları kendi sorumluluğunuzda köklersiniz, ve ortalama bir akıllı telefon kullanıcısının gerçekten uğraşmaması gereken bir şey. Bu uyarıları göz önünde bulundurarak işleme başlayın.

1. PC’nizdeki Samsung Sürücülerini indirin ve yükleyin .

2. Sonra, bu dosyaları indirin : SAMFAIL Sistemi, SAMFAIL Firmware ve Odin’i. Onları Masaüstünüze kaydedin ve hepsini çıkarın.

3. Yeni çıkarılan Odin klasörünü açın ve içindeki Odin .exe dosyasını çift tıklayın.

4. Not 8’inizi kapatın ve Ses Seviyesi kapama, Güç ve Bixby düğmelerini aynı anda basılı tutarak İndirme Moduna getirin. Telefonun ekranı, indirme modunda olduğunuzu belirtip fişe takana kadar basılı tutun.

5. Odin’de, AP düğmesine tıklayın ve yeni çıkarılan SamFail System klasörünün içinden system.tar dosyasını seçin.

6. Odin’de soldaki PIT sekmesini seçin. PIT’e tıklayın ve aynı klasörden .pit dosyasını da seçin.

7. Seçenekler sekmesini tıklayın ve aşağıdakilerin hepsinin işaretli olduğundan emin olun (ve diğer her şey kontrol edilmez):

* Otomatik yeniden başlatma
* F. Sıfırlama Zamanı
* NAND Tümünü Sil
* Yeniden Partition

8. Başlat’a tıklayın ve telefonun yanıp sönmesini bekleyin. Sonunda FAIL diyecek.

9. Sesi Kapama, Güç ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutarak telefonu İndirme Moduna geri getirin ve ekranda indirme veya yükleme modunda olduğunu belirtene kadar tutun. (Eğer yükleme modunda açılırsanız, indirme moduna geçmek için aynı düğmeleri tekrar basılı tutun). Telefon, acil durum modunda olduğunu söyler, bu da iyi olur.

10. Odin’de Sıfırla’ya tıklayın.

11. Odin’deki BL üzerine tıklayın ve yeni çıkarılan klasörün içindeki BL dosyasını seçin. Ardından AP’ye tıklayın ve AP dosyasını seçin. CP’yi tıklayın ve CP dosyasını seçin. Son olarak, CSC’yi tıklayın ve CSC dosyasını seçin.

12. Seçenekler sekmesine tıklayın ve SADECE aşağıdakileri seçin ve diğer her şeyin işaretini kaldırın. (Not edin: bu liste daha önce farklıdır, bu nedenle tam olarak neyi kontrol ettiğinizi gözden geçirin.)

* Otomatik yeniden başlatma
* F. Sıfırlama Zamanı

13. Başlat’a tıklayın ve telefon kurtarma moduna geri dönecektir. Montaj / Sistem Başarısız Olduğunu (Geçersiz Argüman) kontrol edin. Eğer yaparsa, yanlış bir şey yaptınız ve en baştan başlamalısınız. Ancak bu satırlarda mesaj yoksa, devam edebilirsiniz.

14. Gezinmek ve seçmek için güç düğmelerini kullanarak Yeniden Başlat seçeneğini belirleyin.

15. Telefon açıldıktan sonra, normal kurulum işlemini gerçekleştirin .

16. Ana ekrana ulaştıktan sonra , uygulama çekmecesinden SuperSU uygulamasını açın . İkiliyi güncellemenizi ister.

17. Normal Yöntem’i seçin ve daha sonra sizi uyarması için bir mesaj çıkarsa Knox’ı devre dışı bırakmak için talimatları izleyin.

SuperSU tamamlandığında, yeniden başlatmanız söylenir. Telefonunuzun bunu yapmasına izin verin. Birkaç kez yeniden başlatılacak ve bittiğinde yeni bulunan root erişiminizin keyfini çıkarın.

Stoka geri dönmeye karar verirseniz, sadece belirli model telefon için stok Odin firmware dosyalarını bulmanız gerekir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.