Galaxy S10 Pil Ömrü Nasıl Onarılır/Uzatılır

/ 19 Temmuz 2019 / 1.311 / yorumsuz
Galaxy S10 Pil Ömrü Nasıl Onarılır/Uzatılır

Eğer Galaxy S10 pil boşalması yaşıyorsanız veya yeni telefonunuz beklendiği kadar uzun sürmezse, aşağıda kötü Galaxy S10 pil ömrünü düzeltmek için birkaç ipucu vereceğiz. Bu püf noktaları veya ayarlar, S10, S10 Plus ve Galaxy S10e telefonunuzdaki pili artırabilir.

Galaxy S10’daki 3,400 mAh batarya ve Galaxy S10 +’daki büyük 4,100 mAh hücre sayesinde şirket, kullanıcıların “tüm gün pil” ömrünü beklediklerini iddia ediyor. Şimdiye kadar oldukça etkileyici kullanım sonuçları görüyoruz , ancak pil ömrü her zaman biraz daha iyi olabilir. Öyleyse, Galaxy S10’unuzu mümkün olduğu kadar uzun süre kullanabilmeniz için bazı seçenekler ve ipuçları.

  • Kötü Galaxy S10 Pil Ömrü Nasıl Onarılır
  • Çok Fazla Pili Kullanarak Uygulamaları Kontrol Edin
  • Pil Ömrünü İyileştirmek için Galaxy S10’unuzu Yeniden Başlatın
  • Always-On Display’i devre dışı bırakın (veya uyandırmak için kaldırın)
  • Siyah Duvar Kağıdı Kullan
  • İhtiyaç duymadığınız / kullanmadığınız özellikleri kapatın
  • Tweak WiFi, GPS ve Bluetooth Ayarları
  • Ekran Parlaklığınızı ve Uyku Zamanlayıcınızı izleyin
  • Pil Tasarrufu veya Güç Tasarruf Modunu kullanın

 

Başlamadan önce, S10 pil ömrünün zamanla iyileşeceğini hatırlamak önemlidir. Bunun sebebi, ilk kez yeni bir telefon aldığınızda, normalden daha fazla kullandığınızdan, Samsung’un yazılımının kullanım alışkanlıklarınızdan öğreneceğini ve “kullanıma bağlı olarak pil ömrünü optimize edeceğini” söylemekten bahsetmiyorsunuzdur. Ardından, işleri daha da geliştirmenize veya sorunları önlemenize yardımcı oluruz. Ayrıca, son Mart ve Haziran 2019’da Galaxy S10 güncellemelerinde batarya geliştirmeleri yapıldı. Başlayalım.

Çok Fazla Pili Kullanarak Uygulamaları Kontrol Edin

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, çok fazla pil kullanan veya yanlış çalışan uygulamaları kontrol etmek. Bu bir yazılım uyumsuzluğu, bir aksaklık veya sadece rastgele bir durum olabilir ve sık sık olabilir. Galaxy S10 batarya boşalması sorunlarınız varsa, ayarlar menüsünde çalışan uygulamaları gözden geçirin. Ayarlar düğmesindeki küçük turuncu daireye bakın; bu, bir sorun olduğunu gösterir.

Bir uygulamayı çok kullanırsanız, pilinizi boşaltacaktır. Veya sürekli hava durumunu kontrol eden bir widget de çok fazla kullanacaktır. Aynı zamanda, bir uygulamanın anormal miktarda kullandığı bazı durumlar ortaya çıkar ve bu bir problemdir. Bunlar Samsung’un uygulamaları veya Google Play Store’dan indirebileceğiniz bir uygulama olabilir. Bunu sık sık Facebook, Snapchat veya Samsung’un önceden yüklenmiş Oculus VR uygulamasıyla görüyoruz.

Yukarıdaki ekranımızda Galaxy S10 veya S10 + pil ömrünün ne kadar büyük olduğunu göreceksiniz. Dürüst olmak gerekirse, bir telefonun düzenli kullanımdan ve gün boyunca 8 saat boyunca “ekrandan” ekran almamıştım. Ortalama olarak en az 6 saat süren “ekran açma süresi” doğru bir şey değildir. Neler olup bittiğini görmek için Ayarlar> Cihaz Bakımı> Pil> Pil Kullanımı bölümüne gidin.

Ekranı veya ekranı en üstte, soldaki resmimiz gibi Android OS veya Android Sistemiyle birlikte görmelisiniz. Tepede başka bir şey varsa, bu kötü. Uygulamayı kaldırın, telefonunuzu yeniden başlatın veya neler olup bittiğini görmek için uygulamayı kontrol edin. Telefonların çoğu bir gün zar zor dayanıyorsa veya saat 15: 00’te ücretlendiriliyorsa, Galaxy S10 Plus kolayca yarın öğleden sonra veya akşama kadar gidebilir.

Pil Ömrünü İyileştirmek için Galaxy S10’unuzu Yeniden Başlatın

Bu bir sonraki ipucu veya öneri aptalca veya açık gibi görünebilir, ancak basit bir yeniden başlatmanın herhangi bir sorunu çözme veya pil ömrünü artırma sıklığından şaşıracaksınız. Artı, çoğu kişi, pil çok çabuk bitiyorsa, telefonu yeniden başlatmayı düşünmüyor, ancak yapmalısınız.

Ayrıca, Samsung, gece, haftada bir kez telefonunuzu otomatik olarak yeniden başlatacak bir ayara sahiptir. Git > Ayarlar> Cihaz Bakımı üstündeki 3-noktaya hafifçe dokunarak> ve Oto yeniden seçin . Haftanın gününü, saati (03:00 gibi) ve diğer şeyleri seçebilirsiniz.

Bunu yapmak, cihazı haftalık olarak yeniden başlatarak ve yeni bir başlangıç ​​vererek performansı optimize eder. Yeniden başlatmalar arasında haftalar veya aylar geçmeyin. Güç düğmesini basılı tutun ve yeniden başlat düğmesine dokunun. Batarya ömrünü ve performansını arttırmanın en kolay yolu.

Her Zaman Açık Ekranı Devre Dışı Bırak

Yukarıda gördüğünüz gibi ve beklendiği gibi, büyük 6.1 veya 6.4 inç ekran, Galaxy S10 için # 1 pil tüketimi. Çoğu insan Her Zaman Açık ekran özelliğini sevse de, onu kapatmak pil ömrünü uzatabilir. Ekran kapalıyken bile her zaman ekrandaki küçük saat, tarih, bildirimler ve pil seviyesi AOD özelliğidir.

Samsung, sürekli açık ekranın 8 saatlik bir çalışma günü boyunca yalnızca% 5 pil kullandığını iddia ediyor. Yani küçük bir fark olsa da, mümkün olan her avantajı arıyorsanız, kapatın. Baş Ayarlar> Kilit ekranı> ve Always-On ekranını devre dışı .

Ayrıca, görüyoruz onlarca rapor Samsung üzerinde forum , Reddit Galaxy S10 pil ölüyor tutar ve başka yerde ekranı kullanıcıların cebinde uyanır çünkü. Bu, yazılım güncellemeleriyle çözebilecekleri ve çözebilecekleri küçük bir sorundur. Şimdilik, işte Galaxy S10’unuzun cebinizde uyanmasını önlemek için değiştirebileceğiniz ÜÇ ayar.

Önce, Ayarlar> Ekran> ‘a gidin ve aşağı kaydırın ve yanlışlıkla dokunuşlar düğmesini açık konuma getirin. Ardından, Ayarlar> Gelişmiş Özellikler> Hareketler ve hareketler> bölümüne gidin ve Uyandırmak için İki kez dokunma özelliğini devre dışı bırakarak Uyanmak için Kaldır’ı devre dışı bırakın . Açıkçası, bu ideal değildir, temiz ve kullanışlı özellikleri devre dışı bırakır, ancak Samsung bu sorunu çözene kadar geçicidir.

Siyah Duvar Kağıdı (ve Gece Modu) kullanın

Android 9 Pie’de çalışan Samsung One UI, tüm yazılım deneyimi boyunca çalışan güçlü ve yeni bir Karanlık Modu tanıttı. Galaxy S10’unuzda 1-2 saatlik sağlam bir pil ömrü artışı için, Gece modunu etkinleştirin. Gidin Ayarlar> Ekran> ve 4. seçenektir Gece modu . Bir şans ver.

Ekranın konusu üzerindeyken, koyu veya siyah duvar kağıdının kullanılmasının büyük bir fark yarattığını biliyor muydunuz ? Unutma, her küçük yardımcı olur. Samsung’un AMOLED ekran teknolojisi, tipik bir LCD ekrandan farklıdır. Siyah yerine siyah görüntülenmesi daha kolay ve daha verimlidir ve siyah görüntü elde etmek için piksellerin ayrı ayrı açılmaları gerekmez – ya da yüksek olarak -. Ekran en büyük batarya tüketimi olduğunda, bunun gibi bir değişiklik Galaxy S10 batarya ömrü üzerinde büyük bir etki yaratıyor. Rica ederim.

İhtiyaç duymadığınız / kullanmadığınız özellikleri kapatın

Daha önce de söylediğimiz gibi, Samsung telefonlar bir ton yazılım özelliğine sahiptir . Bazıları son derece faydalıdır, ancak çoğu sebepsiz yere pil boşa harcar ve asla kullanmazsınız. Edge Panel, Edge Lighting veya tüm bu hareketlerden ve avuç içi kaydırma kontrolü “özelliklerinden” bahsediyoruz.

Ayarlar> Gelişmiş Özellikler> bölümüne gidin ve işleri kapatmaya başlayın. Akıllı Çekim, Palm Hızlı Kaydırma, Doğrudan Arama, Kolay Sessiz, Akıllı Kal ve diğer öğelerin devre dışı bırakılmasını öneririz. Bunların hepsi, nadiren kullandığımız şeyler için telefonun içindeki güç ve sensörlere ihtiyaç duyar.

Ekran görüntüsü almak için elinizi ekran üzerinde kaydırabilirsiniz. Veya, Akıllı Kalma, ekrana baktığınız sürece açık kalır ve uzaktayken kararır. İsterseniz bunları kullanın, aksi halde kapatın.

Tweak WiFi, GPS ve Bluetooth Ayarları

Çoğu ortalama kullanıcı WiFi’nin telefonunuzun daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacağını biliyor, ancak çoğu kişi de bunu bilmiyor. Evdeyken, Verizon veya T-Mobile 4G LTE yerine her zaman evinizin WiFi bağlantısına bağlanın. Bu, özellikle geceleri telefonunuzun ne kadar süreceği konusunda önemli bir fark yaratır.

Bununla birlikte, eğer WiFi ya da Bluetooth kullanmıyorsanız, onları kapatın. WiFi kullanmıyorsanız pil ömrünü uzatırken, sürekli bulup bağlamaya çalışıyorsanız Galaxy S10 Plus pilin boşalmasına neden olacaksınız. Aynı Bluetooth ve GPS için de geçerli.

İster Google Haritalar, ister Facebook Messenger konumunuzu bulmaya çalışıyor olsun, GPS çok büyük bir pil tüketimidir. Bazı uygulamalar ve oyunlar GPS olmadan çalışmaz ve Haritalar o kadar doğru değildir, ancak GPS’i kapatırsanız pil ömrünü önemli ölçüde artırabilir. Baş Ayarlar> Gizlilik ve güvenlik> Konum> ve Konum Yöntemi seçmek , ardından “Pil Tasarrufu” veya orta WiFi ve Mobil ağlar seçeneğini seçin.

Ekran Parlaklığınızı ve Uyku Zamanlayıcınızı izleyin

Araştırmalar, ortalama bir kullanıcının günde 140’dan fazla kez telefonunu açtığını gösteriyor. Genellikle sadece saati, tarihi veya bildirimi kontrol etmek için kullanılır. Her zaman açık olan ekran bunu kesecek olsa da, ekranı her gün çok fazla uyandırıyorsunuz. Ardından, bu bildirimi kontrol etmeyi bitirdikten sonra muhtemelen telefonu hemen kapatırsınız ve ekran kapanana kadar ekran 1, 2 veya hatta 5 dakika açık kalır. Bu, Uyku Zamanlayıcısı olarak bilinir ve 30 saniyeye değiştirilmesi, bir TON pil tasarrufu sağlayabilir.

Samsung bunu “ekran zaman aşımını” olarak adlandırıyor ve bu da ekranın kararmasından ve kendiliğinden kapanmasından önce telefonun her kullanımdan sonra ne kadar süre açık kalacağını gösteriyor. En fazla 30 saniye veya 1 dakika öneriyoruz.

Ardından, Ayarlar> Ekran> Parlaklık’a gidin ve parlaklığı% 35 civarında bir şeye düşürün. S10’u otomatik parlaklıkta bırakmak, pil ömründen yana kalmanızı sağlamaz. Ekran zaten çok parlak, bu nedenle yazılımın tüm gün boyunca değişmesine izin vermek yerine dışarıda değilseniz, kapatın.

Pil Tasarrufu veya Güç Tasarruf Modunu kullanın

Samsung, Galaxy S10 ve One UI yazılım deneyiminde yeni ve güçlü bir batarya optimizasyon sistemine sahiptir. Ayrıca, Google Android 9 Pastacı’ya bir sürü tweaks ekledi. Bu ikisini birleştirin ve bu yüzden Galaxy S10’un batarya ömrü oldukça iyi. Ancak, sorun yaşıyorsanız veya daha da iyi olmasını istiyorsanız, kullanımınıza ince ayar yapmak için pil tasarrufu modunu, güç tasarrufu modunu kullanın veya birkaç uygulama indirin.

Ayarlar> Cihaz Bakımı> Batarya altında birkaç Güç modu bulacaksınız . Bunlar, ekranın parlaklığını ve çözünürlüğünü değiştirecek, hatta pil ömrünü uzatmak için işlemciyi yavaşlatacak.

En altta, kullanım şeklinize bağlı olarak pil ve performans gibi şeyleri otomatik olarak ayarlayan yeni Adaptif güç tasarrufu var. Aslında oldukça kullanışlı ve Samsung’un kendi optimizasyonlarının zirvesinde. Sorunlarla uğraşıyorsanız ikisini de deneyin.

Günün sonunda, herkes telefonunu aynı şekilde kullanmaz, bu nedenle sonuçlar, kilometre ve pil ömrü herkes için farklılık gösterir. Önerilerimiz sorunları çözmenize ya da pil ömrünü uzatmanıza yardımcı olacaktır. Ek olarak, kullanıcılara BetteryBatteryStats uygulamasını denemelerini tavsiye ediyoruz . Bu uygulama, hangi uygulamaların neyi kullandığını gösterir, sorunları vurgular ve kullanım alışkanlıklarınız hakkında size daha fazla bilgi verir.

Dikkate alınması gereken bir diğer şey, Samsung’un sanal asistanı Bixby. Her zaman dinleyen uyandırma komutlarını kullanmayın, bu her zaman açık olan ve dinleyen bir şey daha. Aslında, Bixby’yi tamamen devre dışı bırakmanızı öneririz .

Son fakat en az değil Uçak modu. Telefonunuza çağrılar için ihtiyacınız olmadığında, metinler veya internet Uçak modunu açın. Bu ayar tüm verileri, radyoları, servisleri ve daha fazlasını kapatır ve çoğu telefon etkinken 4-5 gün sürebilir. Uçak modunu, telefonunuzu da şarj ederken daha da hızlı hale getirmek için açabilirsiniz. Seyahat ediyorsanız deneyin.

Galaxy S10 için Sırada Ne Var?

Kapanışta, sonra gelenler ve sahiplerin neler bekleyebilecekleri hakkında konuşmak istiyoruz. Galaxy S10 hala oldukça yeni ve bu, yakın gelecekte işleri daha da iyileştirmek için güncellemeler ve değişiklikler bekleyebileceğiniz anlamına geliyor. Mart ve Mayıs ayları arasında parmak izi tarayıcısını, kamerayı ve pil ömrünü iyileştiren üç güncelleme gördük ve bu yaz daha fazlası geliyor .

Samsung’un yeni telefonunu daha fazla kişi satın alırken, şirket sorunları bulacak, düzeltecek ve yazılım güncellemelerini hızla uygulayacaktır. Ardından, Android Q sürümüne veya Android 10’a ve 2019’un sonlarına yakın kaçınılmaz Galaxy S10 Android Q beta sürümüne bakmaya başlayabilirsiniz . Temel olarak, yakında birkaç güncelleme ve 2020’nin başlarında yeni bir yükseltme bekleyin. Telefonunuzu mümkün olduğunca uzun süre kullanabilmek için yukarıdaki ipuçlarımızı kullanın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.