Galaxy S10 Şarj Sorunu Çözümü

/ 9 Mayıs 2019 / 935 / yorumsuz
Galaxy S10 Şarj Sorunu Çözümü

Galaxy S10 kullanıcılarının genel olarak şikâyet ettiği durumlardan biri şarj sorunudur. Teknoloji ilerledikçe akıllı telefonları daha da fazla kullanıyoruz ancak şarj probleminin olması pili daha kısa sürede bitiriyor. Bu durum da bazı kullanıcıların canını sıkabiliyor. Exynos 9820 Galaxy S10 cihaz diğer akıllı telefon firmalarına kıyasla daha tutulmuştu. Ancak son dönemlerde piyasaya sunduğu modeller şarj konusunda olumlu tepkiler almadı.

Bu şarj probleminin ortaya çıkması ve kullanıcıların bu durumdan yakınması Samsung firmasını oldukça zor duruma soktu. Bataryanın hatalı olduğu düşünülen cihazın kullanıcılar için geçici bir çözüm olarak Always on Display’ın ve Tap to Wake kapatılması ile bu soruna geçici çözüm gelene kadar bu yöntem kullanılabilir. Eğer sizde bu cihazla alakalı olarak şarj sorunu yaşıyorsanız aşağıda olan adımları takip ederek şarjınızı daha da kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Samsung Galaxy S10 Şarj Sorunu Çözümü

  • Sizde Galaxy S10 cihaza sahipseniz ve şarj sorunu yaşıyorsanız ilk olarak yapmanız gereken, telefonun arka planında çalışanlara bakın ve boş yere çalışan uygulamaları kapatın.
  • Uygulamalarınızda ortaya çıkan önemsiz bildirimleri silin.
  • Telefonunuzda yer alan gereksiz uygulamaları telefondan kaldırın.
  • Cihazınızın orijinal şarjını kullanın. Farklı olan şarj cihazlarını kullanmaktan kaçının.
  • Şarjınız %100 olmadan prizden çekmeyin.
  • Telefon kapanmadan cihazınızı şarja takınız.
  • Telefonunuz şarjdayken telefonla oynamaktan uzak durun.
  • Pil seviyesine dair uyarı geldiği andan itibaren cihazınızı şarja takın.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.