Galaxy S10’un Yapabileceği 10 Harika Şey

/ 21 Temmuz 2019 / 4.141 / yorumsuz
Galaxy S10’un Yapabileceği 10 Harika Şey

 

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy S10 + zarif özelliklerle dolu güçlü telefonlar. Arkadaki dev Infinity ekranını, hızlı yazılımı ve üçlü kameraları seveceksiniz, ancak S10’un sunduğu tek şey bu değil. Aslında, işte Galaxy S10’un yapabileceği 10 harika şey ve bazı gizli özellikler.

Galaxy S8 veya Galaxy S9 ile karşılaştırıldığında, bu telefonların yeni olan bir çok özelliği var . Ekranın içindeki parmak izi tarayıcısı, ekrandaki kameralar veya Galaxy S10 ile diğer cihazları şarj edebilmek.

Muhtemelen bilmediğiniz bir çok şey var ve bu Galaxy S10 özelliklerinden her birinin avantajlarından yararlanmak isteyeceksiniz. Bu yüzden hemen denemek isteyeceğiniz güzel şeylerin bir listesini çıkardık.

Samsung, Galaxy S10 duyurusu sırasında sahneye çıkan müthiş özelliklerin tanıtımını yaptı. Temelde dev ekranlar , üçlü arka kameralar veya yeni Android Pie One UI yazılımı. Sahnede veya reklamlarda yalnızca çok fazla şey açıklayabilirler, bu yüzden en sevdiğimiz özellikleri aşağıda topladık. Bunu, sahip olduğun en iyi telefon yapan özellikler.

Parmağınızı ekrana koyarak ve herhangi bir videodan bir GIF oluşturarak , telefonun sihirli bir şekilde kilidini açmaktan bahsediyoruz . Kulaklıklarınızı, saatinizi veya bir arkadaş telefonunuzu Galaxy S10’unuzu kablosuz olarak şarj etmekten bahsetmiyorum bile. Önde gelen kamerayla hızlı kablosuz şarj 2.0 kullanarak ya da kendinize gerçekçi bir 3D emoji yapan 1.000 FPS video kaydının zirvesinde.

Temel olarak, Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus’ın neler yapabileceğini size göstereceğiz. Bunlar kesinlikle bilmek isteyeceğiniz şeyler. Öyleyse başlayalım.

Parmak İzi İle Büyülü Olarak Açma

En büyük satış noktalarından biri ve en havalı şeyler ekranın altındaki ultrasonik parmak izi tarayıcı. Telefonun içinde.

Cihazın arkasına ulaşması zor bir düğme yerine, ekrandaki cama dokunmanız yeterlidir ve ultrasonik ses dalgaları kullanarak alttan parmak izinizi okur. Telefon sadece bir kaç telefonun fotoğrafını çekmiyor, 2018’den itibaren “optik sensörler” i kullanıyor, ama aslında parmağınızın benzersiz noktalarını okuyor.

Bu, ekran açıkken veya kapalıyken, çok düşük güç modunda, parmağınız ıslakken bile çalışır ve onunla birlikte 3D anti-spoofing teknolojisine sahiptir. Bu, birisinin parmağınızın bant şeridini ya da yüzünüzün resmini alamadığı ve telefonunuzun kilidini açamayacağı anlamına gelir. Çok güvenli.

Aynı zamanda süper fütüristik ve izlemek şaşırtıcı.

Daha Hızlı Uygulamalar ve Performans

Her telefon daha hızlı performans veya hız vaadiyle geliyor. Bu donanım, yazılım veya yeni bir işlemci olsun. Galaxy S10 ile Samsung, Galaxy S10’u her zamankinden daha hızlı hale getirmek için birkaç farklı yaklaşımda bulundu.

Galaxy S10, cihazınızı nasıl kullandığınıza bağlı olarak pilinizi, CPU’unuzu, RAM’ınızı ve cihaz sıcaklığınızı optimize etmek için Samsung’un yeni AI uygulama teknolojisini kullanacak. Temelde arka plandaki kullanım alışkanlıklarınızı öğrenmek, daha sonra sizin için en çok ihtiyaç duyduğunuz ya da en çok ihtiyaç duyduğunuz uygulamaları ya da uygulamaları yükler. Her şeyi günden güne ve günden daha hızlı yapmak. Android 9 Pie (One UI), Snapdragon 855 işlemci, daha hızlı depolama ve WiFi 6 protokollerinde yapılan geliştirmelerle eşleştirin ve bu hızlı bir cihaz olacak. 5G’den bahsetmiyorum bile.

Powershare ile Diğer Aygıtları Şarj Edin

Bize açıklayalım.

Telefonun içindeki kablosuz şarj bobinini kullanarak, Samsung’un “Powershare” özelliği, bu kablosuz bobinin, giriş gücü yerine güç çıkışı göndermesini sağlayacak. Bu nedenle, telefonunuzu bir şarj pedine ayarlamak yerine, ped BONANIR.

Temel olarak, Galaxy S10, Galaxy S9, iPhone X, Galaxy Tomurcukları veya hatta Galaxy S10’un arkasındaki bir smartwatch’ı düşürebilir ve cihazı şarj etmeye başlayabilirsiniz.

Powershare, Galaxy S10 pilinden diğer cihazları kablosuz olarak şarj eder. Şaşırtıcı! Kablosuz şarjı kablolu kadar hızlı yapan yeni bir kablosuz şarj 2.0’dan bahsetmiyorum ve Galaxy S10 + ‘daki büyük 4.100 mAh batarya bu telefonları her zamankinden daha uzun süre dayanacak harika cihazlar yapıyor.

Suya Dayanıklı

Tıpkı son birkaç yıldaki Samsung cihazlarının çoğunda olduğu gibi, Galaxy 10 ailesi IP68 tozuna ve suya dayanıklıdır. Bu, iPhone 8 veya iPhone X’ten daha yüksek bir derece anlamına gelir; bu, pratik olarak telefonla yüzmeye gidebileceğiniz anlamına gelir. Buna rağmen bunu tavsiye etmem.

IP68 derecesi, bu telefonların ne kadar süreyle ve ne kadar derin olduğunu bir su damlasında hayatta kalabilir. Teknik olarak kullanıcılar Galaxy S10’u 30 ft’e kadar yaklaşık 5 ft suya batırabilir ve çalışmaya devam eder. IP68 derecesi budur.

Yine, Samsung ıslanmasını veya çok derin olmasını önermez, ancak yaparsanız telefonunuz için endişelenmeyin. Aslında, ben Galaxy S9 + havuzda kullandım ve sorunsuz bir şelale yürüyüş aldı. İç huzuru, önemli olan şeydir.

Daha Fazla Kamera (Toplam 5) ve 1.000 FPS Video

Galaxy S10’un yapabileceği bir diğer harika şey ise muhteşem fotoğraflar veya videolar çekmek. Cidden, bu telefonlar çok yetenekli fotoğrafçılık cihazları. En iyi Galaxy S10 Plus’ın gizli özelliklerinden biri saniyede 960 kare yavaş video kaydı.

Birincisi, satın aldığınız herhangi bir Galaxy S10 modelinin arkasındaki ana 12MP kamera harika fotoğraflar çekebiliyor. Ardından, hangi telefonu aldığınıza bağlı olarak Galaxy S10 ile inanılmaz bir şeyler yapabilirsiniz.

Hem Galaxy S10 hem de S10 + arkasında THREE kameralar var. Bir ana kamera, 3x optik zoom’lu bir telefoto zoom objektifi ve manzara fotoğrafları veya aile portreleri için bir süper geniş açılı kamera.

Cidden, hemen hemen her durumda inanılmaz bir fotoğraf veya harika bir video çekebileceksiniz. Karanlık olsa bile, kamera sensörlerinden biri insan gözü gibi hareket eden değişken bir diyafram açıklığına sahip olduğundan ve daha fazla ışık yakalamak ve daha iyi fotoğraflar çekmek için gece boyunca geniş açacaktır. Çılgın değil mi?

Kendinizi bir Emojiye Dönüştürün

Samsung’un pek bahsetmediği veya sahneye çıkmadığı bir özellik de yeni 3D AR Emoji 2.0 teknolojisi. Temelde, bu Apple Animoji’nin cevabı.

Samsung bu yıl 2018’de gördüğümüzden çok daha iyi bir performans gösterdi ve Galaxy 10+ ‘yu alırsanız, önünüzde yüzünüzün daha iyi bir 3D görüntüsünü çekmek için çift kamera bulunuyor. Sonuç, Android’de gördüğümüz her şeyden çok daha gerçekçi ve çok daha iyi olan oldukça harika bir emoji.

İşte nasıl çalışıyor. Öne bakan kamerayı kullanarak bir selfie çekin ve Galaxy S10’unuz anında bir AR emojisine dönüşüyor. Sizinki gerçek hayatta olduğu gibi başınızı ekranda hareket ettirir. Yaptığınız zaman gülümsüyor, duygularınızı veya yüz ifadelerinizi gösterir ve tamamen kişiselleştirilebilir.

Bir AR Emoji’yi taktıktan sonra kişiselleştirmeye gidip gözlük ekleyebilir, saçınızı değiştirebilir, yeni ayakkabılar alabilir veya bu konuda başka bir şey yapabilirsiniz. Bu emojilerin her yere kolayca erişebildikleri, mesajla gönderilebildikleri ve kendinizi ifade etmeniz ve iletişim kurmanız için yepyeni bir yol sunuyor.

Herhangi bir Video veya Filmden bir GIF oluşturun

Herkes GIF’leri sever mi? GIF mi yoksa JIF mi?

Tıpkı Galaxy S9’da olduğu gibi, Galaxy S10 da da doğrudan telefondaki video oynatıcıya yerleştirilmiş düzgün bir “GIF MAKER” aracı. Galeri uygulamasını açın ve başlatmak için cihazınızdaki herhangi bir videoyu oynatın.

Oynamaya başladığında, ekranın orta veya sağ altındaki “GIF” araç düğmesine basın. Şimdi, mükemmel boyutta GIF yapmak, görüntüyü artırmak veya azaltmak ve birkaç başka düzenleme yapmak için görüntüyü kırpabilirsiniz. Sonra, GIF veya eğlenceli anı kaydedin ve paylaşın. Bu, çoğu insanın hala bilmediği en sevdiğim Galaxy Note 8 özelliği idi. Gerçekten gizli bir Galaxy S10 özelliği ve kullanımı çok kolay.

Dinamik Ekran, Koyu ve Daha Fazlası

Bugünlerde artan bir endişe, akıllı telefonlarımıza ne kadar baktığımız. Bu yüzden herkes uygulamalarda veya telefonlarda karanlık bir mod sunar ve bu yüzden “Gece Modu” veya Gece Vardiyası bu kadar popülerdir.

Gece modu telefonlarımızdan gelen mavi ışığı kapatır, daha az göz yorgunluğuna, daha az yorgunluğa neden olur ve insanların geceleri uykuya dalmalarına yardımcı olur. Çoğu insanın bildiği ve sevdiği bir özellik.

Ancak, Galaxy S10, kullanımı kolay, geceleri daha iyi, gözlerinizde daha rahat ve daha kolay hale getiren SEVERAL farklı eklemelere sahiptir. Birincisi, Android 9 Pie (One UI) tatlı yeni bir Karanlık Mod ve yerleşik bir temaya sahip. Galaxy S10’nuz her şeyi karanlık değiştirdiğinde, her sayfa ve ayar menüsü parlak beyaz ve kör olmaz.

Ayrıca, Galaxy S10 Samsung’un “Dinamik” AMOLED ekranlı ilk telefonu. Sadece güzel görünmesini sağlamakla kalmıyor, çoğu insanın bilmediği bir büyük değişikliği daha var. Dinamik LED ekran, ekran rengini değiştirmeden zararlı mavi ışığı azaltır. Bu, gece modunu kullandığınızda telefonunuzun garip bir turuncu-ish kırmızı rengine dönüşmeyeceği anlamına gelir.

Dynamic AMOLED teknolojisi, Gece Modunun tüm avantajlarını sunarken ekran renklerini aynı tutar.

1.5 TB’a kadar Depolama

Bir ya da iki yıl önce çoğu insan telefonunda yalnızca 32 ya da belki 64 GB depolama alanına sahipti. Samsung, fotoğraf çekmek için yeterli alana sahip olmayan Apple kullanıcıları ile sürekli olarak eğlendi.

Bunu desteklemek için Samsung Galaxy S10 + dünyadaki neredeyse tüm akıllı telefonlardan daha fazla depolama alanına sahip. 1.500 GB alan veya 1.5 TB dahili depolama kapasitesine sahip bir model elde edebilirsiniz.

Samsung, daha büyük Galaxy S10 + ‘ı 128 GB, 512 GB veya 1 TB depolama modelinde sunuyor. Ayrıca, telefonlar çoğu telefondan farklı olarak microSD genişletmeyi de destekler.

Böylece 1 TB modeli ve 512 GB microSD kartı satın alın ve cebinizde 1.5 TB’ın üzerinde depolama alanı bulundurun. Çılgın!

Kulaklıklar, Bixby, Nabız, Dex, 5G ve Daha Fazlası

Son fakat en az değil, Galaxy S10’un son bir slaytta yapabileceği diğer birçok şaşırtıcı şeyi yapmak istedik. Bu zamandan tasarruf sağlamaktır, çünkü bunların çoğu diğer özellikler kadar yeni değildir.

Galaxy S10 hala 3.5 mm’lik bir kulaklık jakına sahip, bu yüzden telefonunuzla herhangi bir kulaklık kullanabilirsiniz. Samsung teşekkürler!

Google Asistanı veya Siri’ye benzeyen Bixby, hiç olmadığı kadar akıllı ve Galaxy S10, Bixby 2.0 ile birlikte geliyor. İşte yapabilecekleri . Ayrıca telefonunuzu Samsung Dex ile oldukça şaşırtıcı bir bilgisayara dönüştürebilirsiniz . Özellikle, bu telefonların 8GB RAM veya daha fazlasına sahip olması harika çalışıyor.

Sonra Samsung, bu değişiklikleri, parmak izi sensörünü, 3 kamerayı, daha büyük bataryayı ve daha fazlasını bir şey çıkarmadan yapmayı başardı. Sonuç olarak, kameraların yanında da arkada kalp atış hızı sensörünüz var. Bunlar sadece Samsung Health uygulamasını açarak kalp atış hızınızı, tansiyonunuzu, stres seviyenizi ve daha fazlasını kontrol edebilir.

Hem Düzenli hem de yakınlaştırılmış bir fotoğrafı aynı anda çekmek, Bluetooth 5.0 ile aynı anda iki farklı cihaza ses akışı sağlamak veya bilgilerinizi Samsung Secure Folder ile güvende tutmak için Dual Capture modunu bile kullanabilirsiniz.

Oh, ve yakın bir gelecekte, altı kameralı daha büyük bir 6.7 inç Galaxy S10 5G, 5G teknolojisiyle çalışan ilk Samsung telefonu olacak. Evet. Çılgın.

Bu telefonlar hepsini yapıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.