Galaxy S8 Kendi Kendine Uyanma Sorunu İle Boğuşuyor

/ 4 Ocak 2018 / 1.290 / yorumsuz
Galaxy S8 Kendi Kendine Uyanma Sorunu İle Boğuşuyor

Galaxy S8 Kendi Kendine Uyanma Sorunu İle Boğuşuyor

Samsung markasının amiral modeli arasında yer alan Galaxy S modelinin son üyesi olan Samsung Galaxy S8 modeli kendi kendine uyanma sorunu ile gündemdekini yerini koruyor. Özellikle de forumlarda yer alan kullanıcı yorumları sorunun boyutunu ortaya koyarken telefonu kullanan çok sayıda kişi ekranlarının kendi kendine uyandığını, bu nedenle de pillerinin kısa sürede tükendiği hakkında eleştirilerde bulunuyor.

Batarya Büyük Hızla Tükeniyor

Yaşanan sorun ekranın güç düğmesine basılarak kapatılması durumunda ya da ekran süresi dolduğunda ekranın otomatik olarak kapatılması halinde görülüyor. Bu şekilde ekran kapatıldığı anda bir süre sonra kendi kendine otomatik olarak geri açılıyor ve kilit ekranında kalıyor. Yani kilit ekranı otomatik olarak açılmıyor ancak 10 saniye boyunca açık kalıyor. Gün içerisinde sorun sık sık tekrarlandığı içinde telefonun bataryası büyük bir hızla tükeniyor. İşin vahim durumu ise Samsung tarafından üretilen özel kılıfı kullanan kişilerin dahi ekranın kendi kendine açılma sorununu yaşaması.

Sorunun Kaynağı Henüz Belli Değil

Samsung tarafından yapılan resmi bir açıklama bulunmazken sorunun kaynağının net olarak belirlenememesi sorunun çözümü için de bir adım atılamıyor. Kullanıcılar sorunun çözümü için fabrika ayarlarına dönülmesi, önbellek temizliği gibi farklı adımlar atsalar da sorunun devam ettiğini söylerlerken tek gerçek çözümün Samsung tarafından yazılım güncellemesi yayınlanması olduğu belirtiliyor. Ancak bunun için Samsung markasının önce sorunu kabul etmesi gerekiyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.