Galaxy S9 Android Pie güncellemesi pili erken bitiriyor mu?

/ 2 Şubat 2019 / 1.210 / 1 Yorum
Galaxy S9 Android Pie güncellemesi pili erken bitiriyor mu?

Samsung Galaxy S9 Pie güncellemesi beraberin büyük bir sorunu getirdi. Pie güncellemesi yapanların bataryaları çok erken bitiyor. Android 9.0 şarjı çok hızlı bitiyor diyenlerin sayısı bir hayli artış gösteriyor. Sosyal medya platformlarında şimdiden Samsung’a eleştiri yağmurları son gaz devam ediyor.

Son gelen S9 Pie güncellemesi ile neredeyse bütün kullanıcılar oldukça fazla memnun kalmış ve Samsung’a övgü yağdırmıştı. Ancak kısa süre önce erken bil bitmesi yani bataryaların çok çabuk bitmesi sinir bozucu bir olay olarak ifade ediliyor. Batarya ömrü Pie’de genel anlamda Oreo‘dan daha fazla iyi olmasına rağmen S9 Plus modellerinde kısa süre içerisinde %5 lik düşüşler yaşatmakta. Telefonun ise arkaplanın da çalışan uygulama olmamasına rağmen çok çabuk şarjları biten kullanıcıların olduğu ifade ediliyor. Elbette arkaplanda bir uygulama çalıştırmadan çabuk şarjın bitmesi Samsung’a olan güvenin yerini hayal kırıklığına bırakmasıyla sollanıyor.

Sorun Henüz Çözüme Kavuşmadı!

Şuan için bu durumdan ne kadar kullancının etkilendiği belli değil. Sadece konu hakkında gelen bilgiler Pie güncellemesinin yapılmasından sonra şarjın çok çabuk tükenmesi. Hem de hiçbir işlem yapılmamasına rağmen. Samsung’un yeni güncellemesi ile yinede bu kadar hızlı tükenmesi normal bir durum değil. Bu durum da yapılması beklenen bir çözüm de henüz paylaşılmadı. Ancak bazı kullanıcılar uçak moduna alındığı sırada şarjın daha yavaş bittiğini belirtmekte. Uçak moduna da almak sinir bozucu bir durum. Sonuçta bu moda alındığında internet bağlantısı veya telefon görüşmesi gibi iletişim yolları ne yazık ki yapılmıyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular

Galaxy S9 Android Pie güncellemesi pili erken bitiriyor mu? (1 Yorum)

  1. Android pie güncellemesi ile gelen şarj çabuk bitme sorunu sadece samsung marka telefonlarda değil birçok markada var.GM9 PRO kullanıyorum pie güncellemesinmden sonra bendede şarj çabuk bitiyor.Goole bir yama çıkırıp bu sorunu düzeltmeli.Sorun telefonlardan değil pie güncellemesinden kaynaklanıyor.