Genel Tablet Sorunlarının Çözümleri

/ 29 Ocak 2019 / 1.576 / yorumsuz
Genel Tablet Sorunlarının Çözümleri

 

Genel Tablet Sorunları ve Çözümleri

 

Teknoloji harika ama tablet gibi cihazlar çeşitli şekillerde sorunlarla karşılaşıyor. Burada tabletlerle ilgili en sık sorulan soruların bir listesini hazırladık ve hepsini cevapladık.

Bu görevin en zor yanı, her aygıtın sorularını cevaplamaktır çünkü birçok farklı işletim sistemi, üretici ve model vardır. Bunların hepsi genel konulardır ve cihazınız ne olursa olsun (Android, iOS veya Windows) onları alakalı yapmaya çalışırız. Ancak, gerçekten belirli bir sorununuz varsa, cevabı forum gibi başka bir yerde bulmanız gerekebilir.

Tabletim neden bu kadar yavaş? Tabletim neden yavaş çalışıyor?

 

Hemen hemen her tableti ilk kutudan çıkardığınızda ve kullanmaya başladığınızda kendinizi, hız anlamında bulutların üstünde hissedeceksiniz fakat çakma bir marka almadıysanız. Bununla birlikte, birçok teknoloji aracı gibi, zaman içinde yavaşlayabilirler.

Bu, birkaç nedenden ötürü olabilir, ancak en yaygın olanı basitçe uygulamalar, medya, geçici dosyalar ve diğer genel dijital çöplerle doldurulmasıdır. Kullanmayacağınız uygulamaları veya değerli alanı boşaltmak için muhtemelen tekrar izlemeyeceğiniz bir filmi denemeli ve silmelisiniz.

Belirli bir uygulamadan olabilir veya birkaç uygulama değerli kaynakları barındırır, bu nedenle bunları ayıklamanız gerekebilir. Uygulamalarınızın ne kadar RAM kullandığını bulmak için, tabletiniz bu tür bir şeyi otomatik olarak göstermiyorsa Ayarlar> Uygulamalar> Çalışan veya benzeri ögelerine gidin.

Bilmeden kötü şeyler yapan bir virüs ya da kötü amaçlı yazılımınız olabilir, bu yüzden iyi bir antivirüs yazılımı edindiğinizden emin olun.

Diğerleri başarısız olursa, tabletinizi ilk kurduğunuzda olanları geri almak için her zaman fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Önce kaybetmek istemediğiniz verileri yedeklediğinizden emin olun ve geri yükleme yapmaktan kaçının, böylece gerçekten ihtiyaç duyduğunuz ve kullandığınız şeyleri indirip deneyebilirsiniz.

Tablet pilim neden bu kadar hızlı bitiyor? Tablet pilim neden şarj olmuyor? Tabletim neden bu kadar yavaş şarj oluyor?

 

Pil ömrü, performans gibi, zaman içinde genellikle bozulabilen bir şeydir. Hızlı bir şekilde pil bitiyorsa ve bir süredir tabletiniz varsa, değiştirilmesi gerekebilir. Cihazınız yeniyse, yenisini almak için tedarikçi veya üreticiye başvurun. Arka planda bir şeyler yaparak çok fazla pil kullanan uygulamalara sahip olabilirsiniz; bu nedenle, hangilerinin en büyük Pil tüketimi yaptığını kontrol et> Ayarlar> Pil veya benzeri.

Pil ömrü sorunlarına yardımcı olmak için, Wi-Fi, Bluetooth ve GPS gibi kullanmadığınız şeyleri kapatmakla başlayın ve yalnızca gerçekten gerektiğinde açın. Tabletinizin dolmasını sağlamak için taşınabilir bir pili de taşıyabilirsiniz.

Tabletiniz yavaş şarj oluyorsa, yanlış şarj cihazını kullanıyor olabilirsiniz veya çıkışı iyi olmayan bir USB bağlantı noktasına takmış olabilirsiniz. Yukarıdakiler geçerli değilse, tabletiniz hatalı olabilir.

Batarya şarj olmuyorsa, bataryanızın tamamen bitmiş olması ve değiştirilmesi gerekebilir. Aynı zamanda şarj cihazı veya şarj portu olabilir. Birden çok şarj cihazı deneyin ve çok tehlikeli bir bağlantı olup olmadığını görmek için kabloyu bağlantı noktasında biraz hareket ettirmeyi deneyin. Sorunu kendiniz çözemiyorsanız, onarıma ihtiyaç duymanız gerekir.

Tabletim neden sıcak? Tabletim neden ısınıyor? Tabletim neden aşırı ısınıyor?

 

Çok ısınan bir cihaz endişe verici olabilir ancak tamamen normal olabilir. Tabletinizi şarj ediyorsanız, o zaman oldukça ısınır, bu yüzden bu konuda panik yapmayın. Eğer bir filmi izlemek veya kamerayla video çekmek gibi bir şeyi yapmak için yoğun bir şekilde kullanıyorsanız, bu kaçınılmaz olarak ısıya neden olan dahili çalışmayı sağlayacaktır.

Bugünlerde pek çok tablet metal bir tasarıma sahiptir, böylece dokunuşta çok sıcak veya sıcak hissedebilirsiniz. Bununla birlikte, bu, şasi bir heatsync gibi davranıp ısının kaçmasına izin verdiği için iyi bir şey olabilir.

Tabletinizde bu durum varsa, bu durum ısının kaçmasını ve cihazınızın aşırı ısınmasına neden olabilir. Mümkün olan her durumda kullanmadan, kullanmanız veya üzerine kışlık bir mont giydirmeye benzemeyen bir alternatif bulmanız gerekebilir.

Cihazınızın, olması gereken zararlı bir şekilde aşırı ısındığını hissediyorsanız. Örneğin Qualcomm Snapdragon 810 işlemcili bazı cihazlarda bu sorun var. Tedarikçiye başvurun veya değiştirme veya geri ödeme için üretim yapın.

Tabletim neden güvenli modda?

 

Tabletinizi güvenli modda bulursanız – normalde oldukça açıktır çünkü ekranın köşesinde belirten bir mesaj olacaktır – o zaman muhtemelen yanlışlıkla yaptınız. Güç düğmesine basarken bir ses seviyesi tuşunu basılı tutarak çoğu cihazda önyükleme yapabilirsiniz.

Çoğu tablet için, güvenli moddan çıkmak, onu yeniden başlatmanın bir örneğidir.

Tabletimde internet neden bu kadar yavaş?

 

Tabletinizde işler yavaş gidiyorsa ve arayüz performansı hakkında konuşmuyorsanız, muhtemelen veri bağlantınız ile alakalıdır.

Çoğu tablette Wi-Fi olacaktır, ancak bazılarında veriler için bir mobil ağa bağlanmak için telefonunuz gibi bir SIM kart yuvası olabilir. Yeni başlayanlar için, tekrar bağlanmanın bir fark yaratıp yaratmadığını görmek için bu bağlantıları kapatıp tekrar açmaya değer. Tabletiniz sinyali engelliyor olabilir, bu yüzden bu işlemin yardımcı olup olmadığına bakın.

Oldukça sık gözlemlenen durum, sorun tabletin kendisiyle alakalı değil, bağlandığınız ağla ilgilidir. Mobil veri kullanıyorsanız ve 4G kullanmıyorsanız, internet hızı özellikle kötü sinyalin olduğu bir bölgedeyken yavaş olabilir. Kullanmakta olduğunuz mobil ağın da sorun yaşıyor olması, bu nedenle servis durumunu kontrol etmeniz iyi bir yol olabilir.

Wi-Fi açıkken interneti yavaş kullanıyorsanız, yönlendiricinin hatası olabilir. Sıfırlamayı deneyin ve bunun yardımcı olup olmadığını görün. Diğer insanlar ağı kullanıyorsa, bant genişliğinde serbest saltanatınız olmadığını unutmayın. Birisi Netflix’te bir film izliyorsa ve / veya birileri Steam’de büyük bir oyun indiriyorsa, bu tür etkinliklerin düşük hızınızın bir nedeni olması muhtemeldir.

Hızınızı Hız Testi uygulamasıyla (veya speedtest.net adresindeki web üzerinden) test etmeniz ve gereken hızı alıp almadığınızı kontrol etmek için test edebilirsiniz. Testi yaparken hiç kimsenin interneti kullanmadığından emin olun. Sonuçlar düşükse, ISS’niz (İnternet servis sağlayıcısı) bağlantınızı boğuyor olabilir. Bu iyi bir sebepten ötürü olabilir. Örneğin size sağlam bir bağlantı sağlamak için ama neler olduğunu öğrenmek için bağlantı kurmaya değer.

Yukarıdakilerin hiçbiri yardımcı olmazsa, tabletinizin donanımında dahili bir sorun olabilir, bu nedenle doğru şekilde kontrol edilmesi gerekir. Tedarikçi, üretici veya onarım merkezi ile iletişim kurun.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.