Gizemli Fuchsia Os Google Tarafından Denenmeye Başlandı

/ 5 Ocak 2018 / 663 / yorumsuz
Gizemli Fuchsia Os Google Tarafından Denenmeye Başlandı

Gizemli Fuchsia Os Google Tarafından Denenmeye Başlandı

Hala hakkında net bir açıklama yapılmayan ve bu sayede gizemini korumayı başaran Fuchsia Os sonunda Google tarafından denemeye alındı. Deneysel bir işletim sistemi olarak lanse edilen Fuchsia Os, Google Pixelbook üzerinden test edilmeye başlandı. Kullanıcılara daha etkili ve daha hızlı bir işletim sistemi ile çalışma fırsatı sunmayı amaçlayan Google bu alanda kendisini geliştirmeye ve yenilikler denemeye devam ediyor.

Yeni Sistem Sıfırdan Geliştirilecek

Google yapmış olduğu denemelerle en iyi işletim sistemini geliştirmeyi amaçlarken bu amaç doğrultusunda çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor. Yeni işletim sistemi ile ilgili olarak Android Police yeni bir haber yayımladı. Fuchsia Os web dokümanlarına çok yönlülüğü ile dikkat çeken Pixelbook eklendi. Yapılan bu ekleme ile beraber Google mühendislerinin sıfırdan yeni bir işletim sistemini geliştirmek üzere çalışmalara başladığı gün yüzüne çıkmış oldu. Ancak hala Fuchsia Os işletim sistemi ile ilgili olarak yetkili ağızlardan yapılmış resmi bir açıklama bulunmadığı için üzerindeki sır perdesi aralanmış durumda değil.

Windows’a Rakip İşletim Sistemi Mi Geliyor?

Resmi bir açıklama yapılmadığı için sadece söylentilerin konuşulmaya devam edildiği gündemde ortaya atılan son iddia ise Google tarafından geliştirilen yeni işletim sisteminin Windows’a rakip olacağı yönünde oldu. Ortaya atılan bir diğer iddia ise yeni işletim sisteminin hem Chrome OS hem de Android uygulamalarına destek vereceği yönünde.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.