Gmail’de sorun yaşamamak için maillerinizin nasıl geri alınacağını bilin!

/ 6 Aralık 2018 / 822 / yorumsuz
Gmail’de sorun yaşamamak için maillerinizin nasıl geri alınacağını bilin!

 

Gmail’de bir e-posta nasıl geri alınır?

 

Hepimiz bir e-posta gönderdikten sonra bir hata, eksik yazı ya da farklı kişiye gönderim sağladığımızı fark etmiş olabiliriz. Bu konumda bir daha asla çaresiz kalmamanız için yardımcı olacağız ve Google‘ın Gmail‘de bir e-postayı nasıl geri çağıracağınızı veya geri alacağınızı göstereceğiz.

Beta sürümünde, Gmail geri alma özelliğini kullanabilirsiniz fakat değiştirmek için en fazla 30 saniyeniz olacak. Sadece göndermeden önce fikrinizi değiştirmek için size bir zaman penceresi veren e-postanın teslimini geciktirerek çalışır. Tabii ki, bu, geri çevirdiğinizde bir bağlantı sorununuz varsa çalışamayacağı anlamına gelir.

Gmail’de gönderilen e-postayı geri alma

 

1. Gmail hesabınıza giriş yapın ve sağ üstteki dişli çarkı tıklayın, Ayarlar’ı seçin.

2. Genel sekmesi altında (varsayılan sayfa) ‘Göndermeyi geri almayı etkinleştir’ yazan kutucuğu işaretleyin.

3. E-postayı çekmeyi ne kadar süre geciktirmek istediğinizi seçmek için açılır kutuyu kullanın. Başka bir deyişle, geri almanız gereken zaman sınırı.

4. Sayfanın altındaki Değişiklikleri Kaydet’e basın.

5. Şimdi bir e-posta gönderdiğinizde, ek bir Geri Al seçeneğiyle ‘Mesajınız gönderildi’ kutusuna sahip olacaksınız. Zaman sınırı içinde geri al işlevini kullanırsanız kişi onu gönderdiğini asla bilmeyecek.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.