Gmail’i Telefon Numarası Olmadan Kullanma

/ 18 Mayıs 2020 / 242 / yorumsuz

Son zamanlarda Gmail adresi oluşturma da izleyeceğiniz adımları takip ederken karşınıza telefon numarası isteyen bir sekme de çıkmaya başladı. Daha önceleri Gmail hesabı kurulurken telefon numarası girilmesi mecburi değildi fakat günümüzde artık Gmail hesabı kurmak için telefon numarası girmekte şart.

Gmail hesabı kurarken telefon numarası istemenin pek çok nedeni vardır. Bunlardan birisi Gmail hesabınızın şifresini unuttuğunuz zaman doğrulama kodu alarak şifrenizi sıfırlamaktır. Ancak bu faydalı nedenlere rağmen Gmail hesabı kullanmak isteyen kullanıcıların bazı telefon numarasını girmek isteyebilirler. Bu tarz durumlarda da telefon numarası olmadan Gmail hesabı kurmanın yollarını ararlar. Bugün ise sizlere telefon numarası olmadan Gmail hesabını kullanmanın yollarından bahsedeceğiz.

Telefon numarası kullanmadan Gmail hesabı açmanın birkaç yolu mevcuttur. Bunlardan en basit olanı ise yaşınızı hesaba 15 olarak girmektir. Gmaile yaşınızı 15 olarak girdiğiniz takdirde yaşınızdan ötürü telefonunuzun olmadığı varsayılarak Gmail tarafından telefon numaranız istenmeyecektir. Bir başka yol ise Gmail’in uygulamasını cihazınıza indirmektir. Bu uygulamayı indirdikten sonra telefon numarası özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz.

Bu adımları izlediğiniz takdir de Gmail uygulaması sizden telefon numarası yada hesabınıza farklı bir cihazdan giriş yaptığınız takdir de doğrulama kodu istemeyecektir. Eğer olur da yine de bir aksilik yaşanır telefonunuza doğrulama kodu gelir ise farklı bir yol olarak da gelecek olan doğrulama kodunu telefon numarası yerine e posta adresi olarak da değiştirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular