Gmail’in ‘Göndermeyi Geri Al’ özelliği nasıl etkinleştirilir?

/ 29 Ekim 2018 / 451 / yorumsuz
Gmail’in ‘Göndermeyi Geri Al’ özelliği nasıl etkinleştirilir?

 

Gmail’in ‘Göndermeyi Geri Al’ özelliği nasıl etkinleştirilir?

Gmail’de yaklaşık altı yıldır e-postaları “iptal etme” becerisine sahibiz, fakat özellik Gmail’in ayarlarının belirsiz özellikler bölümünde biraz gizlendi. Google, “gönderimi geri alma” nın Gmail hizmetinde bir seçenek olduğunu ve Gmail’in ayarlarında bulunması çok daha kolay olduğunu belirtti.

Gönderme işleminin geri alınabilmesi için ayarlarda dolaşmadan önce Gmail’i yeniden yüklemeniz gerekir, aksi halde özelliği bulamazsınız. Ardından gelen kutunuzun sol üst tarafındaki dişli çark simgesini tıklayın. “Genel” sekmesinde ki genel ayarlara yönlendirileceksiniz. Gönderme geri alma özelliğini bulmak için aşağı kaydırın ve etkinleştirmek için kutuyu tıklayın.

Varsayılan olarak 10 saniyeliğine bir e-postayı iptal etmenize izin verilir, fakat gönderme iptali süresini 5, 10, 20 veya 30 saniye seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Bir daha e-posta gönderdiğinizde, gönderim işleminden sonra Gmail penceresinin en üstünde görünen sarı kutuda ince bir yeni “geri al” seçeneği fark edeceksiniz. Bir şeyi kaçırdığınızı veya e-postanızda bir yazım hatası fark ettiğinizi fark ederseniz, “geri al” bağlantısını tıklayın ve düzenlemeniz için e-postanız “e-posta yaz” kutusuna yeniden açılır.

Ne yazık ki, küçük mobil cihaz klavyelerinin hatalara daha yatkın olduğunu hepimiz biliyoruz fakat  iOS veya Android cihazların Gmail mobil uygulamalarında böyle bir seçenek yoktur.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.