Google Asistan ipuçları ve püf noktaları

/ 10 Nisan 2018 / 2.017 / yorumsuz
Google Asistan ipuçları ve püf noktaları

Google Asistan ipuçları ve püf noktaları

Artık en az Android Marshmallow’a sahip herhangi bir akıllı telefon için Google Asistan’ın kullanıma sunulduğuna göre, daha fazla kişi günlük yaşamı optimize etmeye yardımcı olma yeteneğinden yararlanabilir. Google’ın akıllı kişisel asistanını, ayarlanmış komutları kullanmaktan çok daha doğal bir diyalog stili kullanarak meşgul edebilirsiniz. Bu ipuçları ve püf noktaları, Google Asistan’a başlamanıza ve yeni yardımcınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Google Asistan ile çalışmaya başlama

Google Asistan’ı ilk kez ayarlayın

Daha önce hiç Google Asistan kullanmadıysanız, endişelenmeyin – karmaşık özelliklerine rağmen, kurulumu kolaydır. Telefonunuz, Android’in herhangi bir sürümünü Marshmallow ve üstü ile çalıştırıyorsa, Google Asistan’ı açmak için ana düğmeyi uzun süre basılı tutun (veya sesli etkinleştirme zaten açıksa “OK Google” deyin). Henüz Google Asistanınız yoksa, güncelleme yakında size geliyor.

  • Ana sayfa düğmesine uzun basarak Google Asistan’ı başlatın.
  • “Google Asistanınızla tanışın” ekranında, Devam’a dokunun .
  • Evet’e dokunarak çalışması gereken bilgiye erişmek için izin verin, içerideyim .
  • Başla seçeneğine dokunarak sesinizi tanımak için öğretin .

Google Asistan’ı özelleştirme

Doğru Google hesabını seçin: Yapmanız gereken ilk şey, birden fazla hesabınız varsa birincil Google hesabınızı seçtiğinizden emin olmaktır. Google Asistan’ı başlatın, menüyü açmak için sağ üstteki üç nokta menü simgesine dokunun ve Hesap’a dokunun , ardından kullanmak istediğinizi seçin.

Ayarlarınıza erişme: Google Asistan’ı başlatın , menüyü açmak için sağ üstteki üç nokta menü simgesine ve ardından Ayarlar’a dokunun . Ardından, Ev kontrolü, Haberler, Günüm ve Alışveriş listesi ayarlarını içeren bir liste görürsünüz.

Tercih ettiğiniz haber kaynaklarını ayarlamak için: Ayarlar’a gidin, Haberler’e ve ardından Özelleştir’e dokunun . İstediğiniz tüm haber kaynaklarını seçin, ardından geri okuna dokunun. Ardından, seçtiğiniz haber kaynaklarının bir listesini görürsünüz. Öncelikle yeniden sıralamak için etrafta gezinebilirsiniz. Özelleştirilmiş haberlerinizi daha sonra dinlemek için, “Haberleri dinle” deyin.

My Day özeti ayarlamak için: Ayarlar menüsüne gidin ve dokunun My Day . Günlük genel bakışınızın bir parçası olmak istediğinizi seçin. Seçenekleriniz hava durumu, işe gidip gelme, bir sonraki buluşma, hatırlatmalar ve haberleri içerir. Google’ın günün gündeminde neler olduğunu size söylemesini istediğinizde, “Bana günümü anlatın” deyin.

Günlük hayatta kullanacağınız Google Asistan ipuçları

Temeller

Google Asistan’ın sizin için bir şeyler yapması çok kolay. Bir grup robotik komutu ezberlemek yerine, onunla konuşarak konuşabilirsiniz. Çok doğal hissettiriyor ve nadiren hiç birşeyi doğru şekilde ifade edip etmediğinizi merak edeceksiniz. Muhtemelen, yukarıdaki bölümden, Google Asistan’ı haberleri oynamaya ya da gününüzün özetini okuyacağınız ifadelerin, bir insana söyleyeceğiniz bir şey gibi olduğunu fark ettiniz. İşte bir örnek: Google Asistan’ın sizin için YouTube uygulamasını açmasını istiyorsanız, “YouTube’u Aç” deyin. Bu kadar basit. Başlamak için Google Asistan ile yapabileceğiniz bazı temel şeyler şunlardır:

Kolaylık için ipuçları:

  • Eller serbest cevapları bulmak için Google Asistan’a bir soru sorun
  • Belirli bir sanatçı tarafından bir şarkı çalmasını söyle
  • Mevcut hava durumu hakkında sorun
  • Topu günlük hayatınıza asla düşürmeyecek püf noktaları:

Takviminizi bugün kontrol etmek için Google Asistan’ı kullanın
Tell, alarmları, hatırlatıcıları ve zamanlayıcıları ayarlamaktır

Döngü içinde kalmak için püf noktaları:

Google Asistan, kişilere çağrı yapabilir
Mesajları okuma ve cevaplama
Mesajları okuma ve cevaplama: Bu yeni ve harika bir özellik. Messenger veya WhatsApp yerine metin gönderdiğinizde SMS mesajları gönderirseniz, bu hileyi özellikle kullanışlıdır. Google Asistan’a “Bana mesajmı göster” mesajını söyleyin ve okunmamış metinleri göreceksiniz. “Herhangi bir mesajım var mı?” ve size hem okunan hem de okunmamış mesajları gösterecektir. Onlar açılır, sadece dokunun Cevap yanıtlamak için SMS uygulamasına alınacak.

Daha gelişmiş ipuçları ve püf noktaları

Google Asistan’ın daha temel görevlerden bazılarını yapmasını sağladıktan sonra, 7/24 sizin için işe yarayabilir. İşte bazı örnekler:

Uyanır uyanmaz özelleştirilmiş haberler ve spor sonuçları alın
Google’dan sabahları çalışacak bir rotaya gitmesini isteyin
Bir iş toplantısı için yakındaki bir kahve dükkanını bulun
Uçuş durumu bilgilerini ve diğer gerçek zamanlı seyahat bilgilerini alın
Dilediğiniz zaman İngilizce diline çeviri yapın
Ekran İçeriği: İşte gerçekten kullanışlı olacak bir tane. Ekran Bağlamı, ekranınızda okuduğunuz şeylere bağlı olarak Ana Ekran düğmesine bastığınızda ilgili bilgileri alır. Örneğin, arkadaşınızın kısa mesaj yoluyla önerdiği restoranla ilgili ayrıntıları gösteren bir kart çeker.

Bakkal listeleri: Google Keep entegrasyonu alışveriş listelerinize kolayca bir şeyler eklemenizi sağlar. Bir kerede birden çok öğe ekleyebilirsiniz – “Tamam Google, alışveriş sepetime meyve suyu, yumurta ve süt ekleyin.”

Akıllı evinizi Google Asistan ile kontrol edin

Google Asistan akıllı telefonunuzun ve dijital yaşamın çok ötesine ulaşır – akıllı evinizde fiziksel ortamı da kontrol edebilir. Akıllı bir termostatınız varsa, sıcaklığı 73 dereceye ayarlayacağını söyleyebilirsiniz. Akıllı ışıklarınız varsa, açık olup olmadığını kontrol edebilir, uzaktan kapatabilir veya evinizin belirli odalarına açabilirsiniz. Daha akıllı ev teknolojisi evinize girerken, Google Asistan’a kontrol merkezi olarak daha fazla güvenebilirsiniz.

Google Asistan ile eğlenin

Google Asistan’ın sıkıldığını bilmesini sağlayın ve sizi ve arkadaşlarınızı eğlendirmek için yapabileceği pek çok şey var. Sadece “Yapabileceğiniz şeyler” için sorun ve seçim için eğlenceli aktiviteler listesi verecektir. Bir şiir okuyabilir, komik videolar oynatabilir, sizin için beatbox yapabilir veya size rastgele bir şey öğretebilir. En iyi, trivia veya sayı tahminleri gibi oyunlar.

Google Asistan’ı denediniz mi? Kullanmanın en sevdiğin yöntemler hangileri?


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.