Google Asistan nasıl Etkinleştirilir?

/ 22 Ekim 2018 / 16.612 / yorumsuz
Google Asistan nasıl Etkinleştirilir?

Google Asistan nasıl Etkinleştirilir?

 

Adroid cihazlar üzerinde bazı uygulamalar kendiliğinden gelmiş olup, cihazınızdan batıkent evden eve nakliyat da kalkması mümkün değildir. Bu uygulamalar kullanımı ise imkansız bir durum olup, bazı uygulamalar ise indirmeniz durumunda bile çalışmayabilir. Bu uygulamaları çalıştırmak ve kullanmak için farklı VPN uygulamaları kullanarak sanal konumunuzu değiştirmeniz bile yeterli gelmeyebilir. Adroid cihazlarda önceden gelen uygulamalardan olan Asistan özelliği de bunlardan bir tanesi olup, bu uygulama Google Arama ile çalışmaktadır. Bu uygulama aslında oldukça kolay şekilde çalıştırılmakta olup, birçok özelliği sizlere sunmaktadır.

Google Asistan’ın Özellikleri

 

 

Google asistan, sizlere birçok özelliği birlikte sunmakta olup, tamamen Google Arama ile entegreli şekilde çalışmaktadır. Sunduğu özellikler ise;

 

  • Bulunduğunuz konuma göre hava durumu
  • Canlı maçların skor bilgileri
  • Hisse senetlerinin son durumları
  • Film önerileri
  • Google aramalarınıza göre haberleri ve asistan kartları

 

Yukarıda saydığımız özellikler ve daha fazlasını sizlere sunan Google asistan etkinleştirme işlemini ise cihazınızın ayarlar bölümüne giriş yaparak, dil ve giriş adımlarını izlemelisiniz. Açılan listeden ilk olarak İngilizce dilini seçmelisiniz. Daha sonra Settings ile Apps seçeneklerini seçmelisiniz. Uygulama listesinden Google Search uygulamasını bularak, ona tıklamalı ve daha sonra ise açılan menüden CLEAR DATA seçeneğini seçmelisiniz. Şimdi uygulamaya giriş yaparak, uygulamayı çalıştırmalısınız. Daha sonra ise dilinizi tekrar Türkçeye çevirebilir ve uygulamayı Türkçe şekilde kullanabilirsiniz. İşlemler bu kadar basit olup, tüm özelliklerinden yararlanmak için uygulamayı çalıştırmalısınız.

 

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Yorum yaz