Google Asistanta Beklenen Özellik Geliyor !

/ 31 Ekim 2017 / 1.453 / yorumsuz
Google Asistanta Beklenen Özellik Geliyor !

Sonunda Beklenen Özellik Google Asistant’a Gelecek

Google tarafından geliştirilen kişisel asistan Google Asistant uygulamayı kullanan kişiler tarafından uzun süredir beklenen yeni sesli komuta ulaşacak gibi görünüyor. Bilindiği üzere akıllı cep telefonu üzerinden Google Asistant özelliğini aktif hale getirmek isteyen kişilerin OK Google kelimelerini sesli olarak söylemeleri gerekiyordu.

Hey Google!

Cep telefonunda Google Asistant uygulamasını aktif hale getirmek isteyen kişilerin OK Google sesli komut talimatı yerine Hey Google demeleri de mümkün olacak. Ancak komutu aktif hale getirmek için akıllı cep telefonu kullanıcılarının mutlaka cep telefonlarına gelen güncellemeyi indirerek aktif hale getirmeniz gerekiyor. Android işletim sistemini kullanan kişilerin cihazlarına uygulama gelip gelmediğini kontrol etmek için Google Play Store mağazasını arada ziyaret ederek kontrol etmeleri gelen güncellemeyi en kısa sürede yüklemelerini sağlayacağı için tavsiye ediliyor.

Android İçin Güncelleme Dağıtımı Başladı

Bilindiği üzere Google Asistant hem Android işletim sisteminde hem de İOS işletim sistemini kullanan cihazlarda kullanılabiliyor. Yeni sesli komutun geçerli olduğu güncelleme Android işletim sistemini kullanan cihazlara kademeli olarak bugünden itibaren dağıtılmaya başlanmış durumda. Ancak İOS işletim sistemini kullanan cihazlara güncellemenin ne zaman geleceği henüz kesinlik kazanmış durumda değil. Android işletim sistemine üye olan cihazlara ise yeni güncelleme kademeli olarak gönderildiği için Türkiye’de yer alan cihazların uygulamayı ne zaman alacağına dair kesin bir tarih açıklanması mümkün görünmüyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.