Google Cardboard nasıl kullanılır?

/ 11 Ekim 2018 / 758 / yorumsuz
Google Cardboard nasıl kullanılır?

 

Google Cardboard

Sanal gerçekliğin çağı VR’yi evine getirmeyi hedefleyen çok sayıda çözüm varken, Google Cardboard‘un yaklaşımı, VR düzeltmenizi basit bir VR’den başka bir şey kullanmadan elde etmek için son derece ekonomik bir yöntemdir. Kulaklık, mevcut akıllı telefonunuz ve herhangi bir Google Cardboard uyumlu uygulama.

Peki, Google Cardboard tam olarak nedir, nereden alıyorsunuz ve nasıl kullanıyorsunuz? Bunlar bu kılavuzun cevaplamayı amaçladığı sorular.

 

 

Google Cardboard nedir ?

Basitçe söylemek gerekirse, Google Cardboard bir sanal gerçeklik platformudur. Google, “Cardboard uyumlu” görüntüler ve uygulamalar için temel bir özellik oluşturur.

“Varsayılan” model aslında kartondan yapılmış olsa da, plastik, köpük ve diğer malzemelerden gelen varyantlar vardır.

 

Cardboard nasıl çalışır?

Temel olarak bir uygulama, telefonunuzun ekranındaki bir resmi ikiye böler. Ardından, telefonunuzu bir okuyucuya yerleştirirsiniz ve iki özel lens kullanarak, bir 3D VR tipi efekt verilir ve bir Oculus Rift ile karşılaşabileceğiniz gibi son teknoloji VR deneyimleriyle karşılaştırıldığında soluklaşabilir. Bu durumu sadece aktif yeterlilik sağlayan küçük yatırım olarak düşünün.

Oyunların kontrol edilmesi birkaç farklı yoldan yapılır, en yaygın olarak bunları seçmek için yeterince uzun olan şeylere bakarak etkileşime girersiniz. Sanal dünyayı, gerçek dünyadaki gibi kafanızı hareket ettirerek de gezebilirsiniz. Bazı görüntüleyiciler ve uygulamalar, Bluetooth kontrol cihazlarında vb. Tetikleyiciler gibi ekstra giriş yöntemlerini destekler ve bu aşamada bu kontrol yöntemleri daha az yaygındır.

Cardboard’u nereden alabilirsiniz?

Kartonun harika dünyasına atlamaya karar vermeden önce, Android 4.1 veya daha yeni bir sürümü çalıştıran bir telefona ihtiyacınız olacağını unutmayın. Neyse ki, bu günlerde neredeyse herkes için sorun olmamalı. Bazı Cardboard görüntüleyicilerinin akılda kalan küçük telefonlarla tasarlandığını, diğerlerinin 6 inçlik ekranları desteklediğini belirtmek gerekir. Bu nedenle, hangi görüntüleyicinin sizin için uygun olduğuna karar verirken bunu göz önünde bulundurun.

Amazon ve diğer e-ticaret sitelerinden temin edebilir VR Kaynağı Google Cardboard v2.0 birimine sahip olursunuz!

 

Tamam, şimdi sipariş verdiğiniz bir karton var. Bunu gerçekten nasıl kullanıyorsunuz? Kulaklıklı mikrofon seti geldiğinde yapmak isteyeceğiniz ilk şey (veya onu inşa ettiğinizde) resmi Google Cardboard uygulamasını indirmektir. Bu, kolay bir kurulum kılavuzu ve uygulamalar ve diğer Google Cardboard deneyimlerini bulmak için bir portal olduğu için harika bir başlangıç ​​noktasıdır.

 

 

Cardboard Google Play İndirin

 

Ayrıca, Cardboard görüntüleyicinizle izleyebileceğiniz geniş bir VR video kütüphanesine sahip olan Youtube‘u da kontrol etmeyi unutmayın.

Son bir uyarı söz konusudur: Bazı uygulamalar resmi Cardboard uygulaması kullanılarak kolayca bulunamaz. Dolayısıyla, daha fazla Cardboard deneyimi arıyorsanız, Google Play mağazasına ulaşmayı ve “VR” ve “Cardboard” gibi terimleri aramayı deneyin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular