Google, Casus Android Uygulamalarına Karşı Mücadele Veriyor

/ 9 Aralık 2017 / 633 / yorumsuz
Google, Casus Android Uygulamalarına Karşı Mücadele Veriyor

Google, Casus Android Uygulamalarına Karşı Mücadele Veriyor

Google, casus Android uygulamalarına daha sıkı bir denetim getiriyor. Kullanıcıların kişisel verilerini toplayan uygulamalardan önce Google tarafından uyarı alınacak. Arama sonuçlarında zararlı, güvenlik ve gizlilik ilkelerini ihlal eden uygulamalara çıkan linkler dahi uyarılara maruz kalacak.

Tüm Kötü Uygulamalar İşaretlenecek

Google Play Project dahilinde Google, casus uygulamaların tümünü işaretlemeyi planlıyor. Uygulamalar, Google tarafından kırmızı bayrak yoluyla işaretlenmek istemiyor ise telefon numarası, e-posta adresi ve konum gibi kullanıcıların kişisel verilerini toplamaları takdirinde, bunu yaptıklarına dair uyarıları hem mağazada hem de uygulama içinde belirtmek durumunda kalacak.

Google, geçtiğimiz haftalarda kilit ekranına reklam yerleştirmesi yapan uygulamaların büyük bir kısmını Google Play Store üzerinden kaldırdı. Şirketin kendisinin de kişisel verileri takip ettiği biliniyor olsa da Google, bu durumun sebebi olarak “mesajlaşma hızını geliştirmeyi” öne sürmüştü. Google, şu anda bu veriyi saklamaya devam etmiyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular