Google Chrome Alternatifi 5 Tarayıcı Önerisi

/ 21 Kasım 2017 / 1.282 / yorumsuz
Google Chrome Alternatifi 5 Tarayıcı Önerisi

Google Chrome Alternatifi 5 Tarayıcı Önerisi

Farklı sebeplere bağlı olarak artık tarayıcı olarak Google Chrome kullanmak istemiyor ancak diğer popüler tarayıcılardan da hoşlanmıyorsanız işte kullanabileceğiniz 5 farklı az bilinen tarayıcı önerisi:

  1. Colibri Arama Motoru

Arama motorları arasında belki de en az donanım isteyen Colibri arama motoru hem MAC hem de Windows işletim sistemine sahip olan cihazlarda kullanılabiliyor. Arama motorunun en önemli özelliği ise sekme özelliğinin bulunmaması. Yani arama yaptıktan sonra Colibri üzerinden sekmeler açamıyorsunuz. Sade ancak modern bir arayüzü olan ve sekme barındırmayan arama motoru bu sayede dikkatinizi dağıtmadan işlerinizi rahatça yapmanızı sağlıyor.

  1. Firefox Focus Arama Motoru

Hem İOS hem de Android işletim sistemini kullanan mobil tarayıcı Firefox Focus arama motoru güvenliğin üst seviyede sağlandığı bir tarayıcı olması ile dikkat çekiyor. Colibri arama motorunda olduğu gibi bu arama motorunda da sekmeler bulunmuyor ancak Colibri’den farklı olarak üst düzey gizlilik ve güvenlik ayarlarını barındırıyor.

  1. Cacoon Arama Motoru

Mac ve Windows işletim sistemini kullanan cihazlara indirilebilen arama motoru Firefox güvenlik eklentisi olarak adım attığı internet dünyasına bağımsız bir tarayıcı olarak devam ediyor. Kendi antivirüs uygulamasını barındıran tarayıcı sayesinde internetten yapmış olduğunuz aramalar sonucu cihazınıza virüs bulaşmasının önüne geçmiş oluyorsunuz.

  1. Addap’s Arama Motoru

Çevrimiçi araştırmaları çok sık yapan kişiler için özel olarak geliştirilen Addap’s arama motoru bilimsel ve akademik araştırmaları yoğun olarak yapan kişilere hitap ediyor. Dâhili pano özelliği sunan arama motoru bu sayede araştırmacılara daha hızlı ve bir çalışma ortamı sunuyor.

  1. Brave Arama Motoru

Reklamsız tarayıcı arayan kişileri için özel olarak geliştirilen Brave Arama motoru bunu sağlıyor. Bu arama motorunda aramalarınızı reklamsız olarak gerçekleştiriyorsunuz ancak bunun için aylık olarak belirlenen bir tutarı ödeme yaparak gezmiş olduğunuz sitelere maddi destekte bulunmanız gerekiyor.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.