Google Chrome Üzerinden Birden Fazla Google Hesabı Nasıl Kullanılır?

/ 3 Ekim 2018 / 1.176 / yorumsuz
Google Chrome Üzerinden Birden Fazla Google Hesabı Nasıl Kullanılır?

Google Chrome Üzerinden Birden Fazla Google Hesabı Nasıl Kullanılır?

Başkaları ile ortak bilgisayar kullanan ya da bilgisayarında hem iş hem de özel hesapları olan kişiler için aynı anda birden fazla Google Chrome hesabı kullanma ihtiyacı ortaya çıkabiliyor. Bu sayede kişiselleştirilen tarayıcı ayarlarını ve belirlenen yer imleri birbirine karışmadan daha konforlu bir şekilde kullanılabiliyor. Bu ayrıcalıktan yararlanmak isteyen kişilerin ise her kullanıcı için ayrı bir Chrome hesabı oluşturması gerekiyor. Peki, Google Chrome üzerinden birden fazla Google hesabı nasıl kullanılır?

Google Chrome Özel Profil Oluşturma

Bunun için ilk olarak Chrome hesabınızda özel profil oluşturmanız gerekiyor. Özel profil oluşturmak için Google sayfasının sağ üst köşesinde yer alan profil resminizi ya da isminizi tıklayın. Gelen yeni menüden Kişileri Yönet seçeneğine tıklayın. Sağ alt bölümde yer alan kişi ekle butonunu seçin ve ekleyeceğiniz kişi için isim ve resim belirledikten sonra ekle butonunu tıklayarak işlemi sonlandırın. Bu profil bilgilerini kaydettikten sonra açtığınız yeni profil için Chrome penceresi açılırken bu pencereye tıklayarak hesaplar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Google Chrome Hesapları Arasında Geçiş Nasıl Yapılır?

Açmış olduğunuz hesaplar arasında geçiş yapmak istiyorsanız sağ üst bölümde yer alan profil resmine dokunmanız ve menüde yer alan geçiş yapmak istediğiniz hesabı tıklamanız yeterli olacaktır. Bu şekilde hesaplar arasında geçiş yapılmasına izin verilmektedir. Kişiselleştirilmiş özelliklerinizi bu şekilde kullanmanız mümkün olacaktır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler