Google Chrome Yanlışlıkla Kapatılan Pencereler Tekrar Nasıl Açılır?

/ 12 Ağustos 2018 / 1.295 / yorumsuz
Google Chrome Yanlışlıkla Kapatılan Pencereler Tekrar Nasıl Açılır?

Google Chrome Yanlışlıkla Kapatılan Pencereler Tekrar Nasıl Açılır?

Dünyanın en çok tercih edilen tarayıcılarının başında yer alan Chrome kolay kullanımı ve tercih edenlerin hayatını kolaylaştıran özellikler ile dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. İnternette gezinirken pek çoğumuz yan yana sekmeler açarak aynı anda farklı şeylere bakmayı ya da kullanmayı seviyoruz. Ancak bazen yanlışlıkla bu sekmeleri kapatma durumu da ortaya çıkabiliyor. Özellikle de son kullanılanlarda yer almayan sekmelerin kapatılması ya da çoklu sekme kullanımı yapılan durumlarda kapatılan bu sayfaların geri yüklenmesi büyük önem taşıyor. Peki, Google Chrome yanlışlıkla kapatılan pencereler tekrar nasıl açılır?

 Kapatılan Pencereleri Geri Getirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu gibi durumlarda kullanıcıların hemen hemen tümü geçmiş sekmesinden tek tek kapatılan sayfaların üzerine tıklayarak kapatılan pencereleri geri getirmeye çalışmaktadır. Oysaki bu gibi durumlar için kullanılabilecek çok kolay bir yöntem daha bulunmaktadır. Tek tek uğraşmak yerine kapatılan tüm sekmeleri tek bir tıklama ile geri almakta mümkündür. Bunun için Google Chrome sayfasını yeniden açın. Ancak kapatılan sekmeleri yeniden açmak için bu işlemin hemen yapılması gerekmektedir. Sekmelerinizi yanlışlıkla kapattıysanız bu adımları takip edin…

  • Yeni bir Google Chrome sayfası açın.
  • Yeni sayfa geldiği anda ana ekranın sağ üst köşesinde bulunan üst üste 3 nokta simgesinin üzerine tıklayın.
  • Bu bölümde yer alan menü seçenekleri arasından geçmiş sekmesini tıklayın.
  • Geçmiş yazısının hemen altında yer alan son kapatılan yazılı bölümde sekme yazısını tıklayın. Kapattığınız tüm sekmeler yeniden yüklenecektir.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.