Google Chromebook’lara Snapdragon 845 Geliyor!

/ 27 Aralık 2017 / 592 / yorumsuz
Google Chromebook’lara Snapdragon 845 Geliyor!

Google Chromebook’lara Snapdragon 845 Geliyor!

Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisini, 2018 model amiral gemisi Android akıllı cep telefonlarının yanı sıra yeni Chromebook modellerinde de göreceğiz gibi gözüküyor.

Chromebook Serisi

Chromebook serisi, Android ile çalışan akıllı telefonlar ve Windows ile çalışan sürekli bağlı PC modellerinden farklı olarak; Chrome OS üzerinde çalışıyor. Chrome OS kodlarını inceleyen XDA Developers, gücünü Snapdragon işlemcilerden alan Chromebook serisi hakkında bazı detaylara ulaşıp, açıklıyor.

Chrome OS kodlarında ilk göze çarpan detaylardan biri Cheza adındaki yeni kart oluyor. Cheza adı verilen kart, gücünü Snapdragon 845 işlemciden alan bir referans cihaz için kart şablonu olarak ifade ediliyor. Çipin hem performans bakımından hem de güç tüketimi bakımından Chromebook serisine büyük oranda bir katkı sağlaması bekleniyor.

Google çalışanları, bir önceki yıl Qualcomm’un açık kaynaklı olmaması ve gömülü aygıtlar için Linux desteği sağlayan sürücüler konusunda isteksiz olması durumlarını göstermiş olsa da mevcut durumda bu sorunların çözülme aşamasında olduğu görülüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.