Google Dokümanlar’a Sayfa Numaralarını Nasıl Ekleyebilirsiniz?

/ 30 Ocak 2019 / 508 / yorumsuz
Google Dokümanlar’a Sayfa Numaralarını Nasıl Ekleyebilirsiniz?

 

Google Dokümanlar’a Sayfa Numaraları Nasıl Eklenir?

Google Dokümanlar, dokümanlarınız için otomatik olarak sayfa numaraları içermiyor, ancak bunları başlığınıza veya alt bilginize eklemek yeterince kolay. Nasıl yapılacağını anlatıyoruz.

Not: Sayfa numaraları eklemek yalnızca Dokümanlar’da kullanılabilir; Sayfalar veya Slaytlar bu özelliği desteklemez.

Google Dokümanlar’a Sayfa Numaraları Nasıl Eklenir?

Belgenizi açın ve Ekle> Başlık ve Sayfa Numarası> Sayfa Numarası’na gidin. Sayfa numarası stilini seçebileceğiniz bir açılır pencere göreceksiniz.

Sayfa numaralarının nasıl görüneceği hakkında dört seçeneğiniz vardır:

* Her sayfanın sağ üst kısmına sayfa numaraları ekleyin.
* İkinci sayfadan başlayarak sağa sayfa numaralarını ekleyin. Belgenizde numaralandırılmasını istemediğiniz bir başlık sayfası varsa, bu seçeneği kullanacaksınız.
* Her sayfanın sağ alt kısmına sayfa numaraları ekleyin.
* İkinci sayfadan başlayarak, sağ alt tarafa sayfa numaraları ekleyin.

Google Dokümanlar’ın numaralandırma sistemine bir uyarı, dokümanın yalnızca ilk sayfasını atlayabilmenizdir. Microsoft Word gibi daha dolgun bir kelime işlemcisinin sağladığı aynı seçeneklere sahip değildir; bu, her bölümle numaralandırmayı değiştirmek veya tuhaf şeyler yapmak gibi şeyler yapmanızı ve hatta sayfa numaralarının farklı yerlerde görünmesini sağlar.

İlk sayfanın farklı bir sayıya sahip olmasını veya üst bilgiye / alt bilgiye bir başlık eklemeyi tercih ediyorsanız, üst bilgiye / alt bilgiye herhangi bir yeri tıklayın ve “Farklı İlk Sayfa” onay kutusunun seçili olduğundan emin olun. Artık sayfa numarasını istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Google Dokümanlar sayfa numarasını yalnızca sağ tarafa eklese de, bir sayfanın üst bilgi / alt bilgi alanını açıp araç çubuğundaki “Sola Hizala” veya “Ortaya Hizala” düğmelerini tıklayarak bunu geçersiz kılabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.