Google Drive Depolama Alanını Temizleme 2019

/ 26 Haziran 2019 / 2.406 / yorumsuz
Google Drive Depolama Alanını Temizleme 2019

Bu yazımızda Google Drive Depolama alanının nasıl temizleneceği konusunda sizlere yardımcı olacağız. Nasıl temizleyeceğinizi anlatmadan önce depolama alanında hangi klasörlerin bulunduğu hakkında bilgi vereceğiz. Depolama alanında bulunan klasörler; Drive’ım, Yıldızlı, Benimle paylaşılanlar, Çöp, Yedeklemeler, depolama alanında bu klasörler yer alır.

Bu dosyalar içerisinde yer alan resimler, videolar kapasitesi de bulunmaktadır. Default olarak 15 GB kapasite alanına sahipseniz isteğe göre belirli bir ücret ödeyerek kapasite alanını daha da arttırabilirsiniz. Ancak ücret ödemeden kapasite alanını açmak istiyorsanız, dosyalarınızın bazılarını temizlemeniz gerekecektir. Bu yazımızda da depolama alanınızı açmak için nasıl temizleyeceğiniz konusunda yardımcı olacağız.

Google Drive’de yer açmak için bazı dosyalarınızı temizlemeniz gerekiyorsa, Google disk alanında yer açabilirsiniz. Ancak bu alanda yer alan önemli dosyalarınızın silinmemesi için mutlaka yedek almanızı tavsiye ederiz.

Google Drive alanına girerek eski ve önemli olmayan fotoğraflarınızı silebilirsiniz. Silmiş olduğunuz dosyalar arasında boşalan kısmı 24 saatlik süre içinde Google Drive kullanılabilir alan olarak gösterin. Daha sonra dosyalarınızı kalıcı olarak silin. Ardından çöp kutusunu boşaltma işlemini gerçekleştirin. Ayrıca büyük yer kaplayan önemli olmayan e-postalarınızı silin.

Yukarıda yer alan işlemleri yapmanıza rağmen depolama alanınız yetersiz geliyorsa, ücret karşılığında Google Drive kapasite alanını genişletebilirsiniz. Son alarak bu ücretlerden bahsedecek olursak; 100 GB’lık yer aylık; 5,79 TL ve 1TB’lık yer aylık 28,99 TL ücret ödeyerek disk alanı alabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.