Google Gallery Go Nedir?

/ 12 Ağustos 2019 / 952 / yorumsuz
Google Gallery Go Nedir?

Bu yazımızda Gallery Go’nun ne olduğu konusunda sizlere bilgi vereceğiz. Google tarafından düşük donanım özelliklere sahip sistemler geliştiriliyor. Geliştirilen ve ortaya çıkarılan bu düşük sistemlerden biri de Android Go sistemi. Bu sisteme aynı zamanda galeri uygulaması da yerleştirildi. Google tarafından giriş seviyesi olarak adlandırılan cihazlarda farklı bir sürüm çıkardı. Çıkardığı Android Go Edition sürümü düşük donanımlı cihazların rahat bir şekilde, sorun çıkarmadan çalışması için çıkarıldı.

Google tarafından düşük seviyeli sisteme sahip Android Go Edition sürümünün ardından bu sisteme bir de Google Gallery Go uygulaması eklendi. Google Gallery Go aslında düşük veri tüketimin sağlanması için destekleniyor. Aynı zamanda Google Gallery Go sayesinde uygulama diğer bir ismiyle çevrimiçi olarak hitap edilmektedir. Bu durum mevcut uygulama için eksiklik olarak görünse de genellikle internete bağlı olarak kalma durumunda bazı kullanıcılar tarafından seçilmeyecektir.

Bu yapı aynı zamanda belirli kategorilere ayrılıyor. Bu kategoriler; Fotoğraf, insan, belge, yer olarak ayarını oluşturabiliyorsunuz. Sınırsız depolama alanına sahip olan dosya boyutunun 10 MB olduğunu da söyleyelim. Aynı zamanda fotoğraflara kırpma ve döndürme işlemlerini uygulayabilir, filtrelerle fotoğraflara farklı anlam yükleyebilirsiniz.

Google Gallery Go’nun Özellikleri

  • Google Gallery Go sistemi sayesinde fotoğraflarınızı otomatik olarak iyileştirebilirsiniz. Otomatik iyileştirme sayesinde fotoğraflarınız daha da güzelleşecektir.
  • İnternete gerek kalmadan kullanabilirsiniz.
  • Küçük boyutta olan yapısı sayesinde daha az donanım tüketir.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.