Google Gboard sürekli dönüyor hatası ve çözümü!

/ 3 Ocak 2020 / 480 / yorumsuz
Google Gboard sürekli dönüyor hatası ve çözümü!

Google’ın klavye uygulaması olan Gboard’da sürekli hata ekrana geliyor ve klavye çıkmıyor sorunu nedir ve nasıl çözülür?

Google Gboard klavye uygulaması sizlerinde bildiği gibi kısa bir süredir sorunlu olarak karşımıza çıkıyor. Google’ın hizmetlerini açtığımızda ise Google Play Store‘da herhangi bir uygulamayı indirdiğimizde bir hata karşımıza çıkıyor. Gelen ekrandaki uyarı ise bir işlem yağtığımızda çıkan bir uyarı olarak biliniyor. Buna ek olarak Gboard sürekli uyarı olarak duruyor ne anlama geliyor.

Yaptığınız yorumlarda sanal klavye ekrana gelmediğinden dolayı telefonu bile açamadığınızı söyleyenlerin olduğunuz görüyoruz. Bizlerin anladığı kadarı ile telefon şifrenizi bile yazamıyorsunuz. Bunun geçici bir sorun olduğunu ve güncellemeler ile çözüleceğini belirtelim.

Gboard sürekli olarak duruyor nedenleri?

Tahmini bir sürümdeki bir hata yada uyumsuzluktan dolayı
Android sürümünde bir hatadan dolayı çakışma yapmasından.
Google hizmetlerinde bir aksaklık olduğu için.

Ancak bu sorunlardan ziyade kullanıcıların bazı uygulamalarından da kaynaklanabilir. Özellikle cihazlara ROM atıldığında bu sorun karşımıza çıkabilir. Yazılım güncellemesi ile bu sorunlar düzelebilir. Veya telefonunuzda yetersiz depolama alanı olursa da aynı hata ile karşılaşabilirsiniz.

Gboard çözümü nedir?

Bu hata ise aslında aktif bir Google klavye olmamasından dolayı karşımıza çıkar. Google klavye uygulaması sorunlu ve geçerli bir seçili klavye olmadığından çalışırken hata verir. Ek bir klavye uygulaması yükleyeceksiniz. Swiftkey adında klavye uygulamasını yükleyin ve aktif edin. Bu hata Gboard güncellemesi gelene dek bu şekilde çözülebilir.

Eğer telefonu hiç açılamayan olursa format atması gerekmektedir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.