Google Hangouts kapatılıyor mu?

/ 1 Aralık 2018 / 960 / yorumsuz
Google Hangouts kapatılıyor mu?

 

Google Hangouts’un 2020’de kapatılacağı bildirildi!

 
Hangouts, Google‘ın ilk olarak 2013 yılında başlatılan sohbet uygulaması, tünelin sonunda ki ışığa yaklaşıyor olabilir. Çıkan bir rapora göre , Hangouts 2020’de bir noktaya kadar tümüyle kapatılacak.

Bu raporun geçerliliğini teyit edemesek de, bunun gibi bir hareket muhtemel görünüyor. Google, ilk olarak 2016’da, Kurumsal alanda kullanılmak üzere Hangouts’ı yeniden kullandığını ve daha sonra Mart 2017’de Hangouts Chat ve Hangouts Meet şeklinde iki yeni hizmet açıklandı. Genel anlamda bakacak olursak hafif bir rakip ve görüntülü sohbet platformu.

Bu yılın Nisan ayına kadar hızlı bir şekilde ilerleyen Google , Apple’ın iMessage’iyle rekabet edebilecek bir mesajlaşma hizmeti sunması için bir sonraki büyük projesi olarak Android Mesajları için yeni “Sohbet” özelliklerini duyurdu. Bu süreçte Google, Allo için geliştirmenin (iki yıldan kısa bir süre önce piyasaya sürülen mesajlaşma uygulaması) beklemeye alındığını da onayladı.

Artık Hangouts’un iş amaçlı kullanıldığı ve Tüketici kullanımı için geliştirilmekte olan Chat ile normal Hangouts uygulaması artık gerçek bir amaca hizmet etmiyor.

Google henüz bu haber hakkında resmi olarak yorum yapmadı, ancak önümüzdeki yıl Hangouts’un veda etmekte olduğunu teyit eden bir duyuru alırsak şaşırmayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.