Google Haritalar Artık Daha Kolay

/ 20 Kasım 2017 / 1.087 / yorumsuz
Google Haritalar Artık Daha Kolay

Google Haritalar Servisine Büyük Güncelleme Geliyor!

Günlük hayatta birçok kullanıcının yardımına koşan, navigasyonun temel taşlarından olan Google Haritalar servisi, kullanıcıların seyahat pratiğine göre yeni bir görünüm kazanıyor. Gelecek olan güncelleme ile mekanların kategorize edilmesi ve kullanıcıya daha kolay bir şekilde yol tarifi imkanı sunulması bekleniyor.

“Dünya, Sürekli Değişen Bir Yer. Ve Değiştikçe, Google Haritalar Onunla Değişir”

Google Haritalar hizmetine gelecek olan güncelleme “Dünya sürekli değişen bir yer. Ve değiştikçe Google Haritalar onunla değişir.” ifadeleri ile duyuruldu. Güncelleme ile birlikte Haritalar hizmetinde mekanların kategorize edilmesi ve böylece kullanıcıya daha kolay bir şekilde yol tarifinde bulunulması bekleniyor.

Güncelleme ile ilgili duyuruda; ilk olarak sürüş, gezinme, toplu taşıma ve gezi haritalarının yenilendiği açıklandı. Yeni güncelleme ile birlikte toplu taşıma ile seyahat eden kullanıcılar için istasyonlar ya da yeni bir yer keşfedenler için gidilebilecek alanlar öne çıkarılacak. Ayrıca renk düzenlerinde de bazı değişikliğe gidildiğinin haberini veren Google, kullanıcıların aradıklarını daha kolay bir şekilde bulmasına yardımcı olmak adına yeni simgeler eklediğini de belirtti.

Mekanlara Göre Renk ve Simge

Google, güncelleme ile birlikte; kafe, müze ya da hastane gibi mekanların belirli bir renk ve simgesinin olacağını böylece kullanıcının varış yerini haritada çok daha kolay bulacağını duyurdu. Değişiklikler, önümüzdeki haftalarda Google Haritalar’ı dahil eden tüm ürünlere gelecek.

Google Haritalar Android İndir

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.