Google Haritalar Sayesinde Durak Kaçırmak Yok

/ 13 Aralık 2017 / 577 / yorumsuz
Google Haritalar Sayesinde Durak Kaçırmak Yok

Google Haritalar Sayesinde Durak Kaçırmak Yok

Google Haritalar uygulamasına gelecek olan yenilik sayesinde kullanıcılar, toplu taşıma araçlarından inmeleri gereken yeri garanti altına alıp, durak kaçırmanın önüne geçecek.

Canlı Yol Takibi ve Bildirimle Uyarı

Google Haritalar uygulaması için getirilecek olan yeni özellik sayesinde kullanıcılar, işe ya da eve giderken son durağı kaçırmayacak. Özellik; gidişi takip edecek ve kullanıcıları bildirim yolu ile uyaracak.

Kullanıcılar, uygulama üzerinden gidecekleri yeri belirletip, başla tuşuna basacak. Daha sonra uygulama ile canlı güncellemeler alacak. Bu güncellemeler, yalnızca uygulama içinden değil Android kilit ekranından da görünebilecek. Kullanıcıların ilk kez gittikleri, çevre hakkında pek bilgi sahibi olmadıkları yerlerde yaşayacakları tedirginliği ve meydana gelebilecek olan sorunları önleyen yeni özellik; GPS ve mobil interneti kullanıyor. Özellik sayesinde kullanıcılar, doğru yolda olduklarını sürekli olarak kontrol edebiliyor. Özellik, şu an için sınırlı sayıda kullanıcı ile test sürecinde olup, ne zaman kullanıma sunulacağı ile ilgili bir bilgi bulunmuyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.