Google Home ses verilerini nasıl silebilirsiniz?

/ 9 Aralık 2018 / 912 / yorumsuz
Google Home ses verilerini nasıl silebilirsiniz?

 

Google Home ses verileri nasıl silinir?

 

Evinizdeki bir şeyle konuşabileceğiniz ve favori müziğinizi çalmaya, ışıkları kontrol etmeye ve mikrodalganızı harekete geçirmeye kadar her şeyi yapabileceğiniz an, geleceğin gerçekten burada olduğunu biliyorsunuz.

Ancak, evinizde “uyanma kelimesini” dinleyen bir cihaz olduğunu kabul etmeniz gerekir. Demek ki neredeyse her zaman seni dinliyor. Bu gerçek, belli ki, insanları biraz rahatsız ediyor ve bu hiç de şaşırtıcı değil.

İyi haber şu ki, Google Home, söylediğinizi “uyandırma sözcüğü” kullanmadığınız sürece kaydetmeyecektir, bu durumda “Ok, Google”. Yani dinlerken, evdeki sıradan konuşmaları kapsamıyor.

“Tamam, Google” derken, cihaz ifadenizi kaydeder ve Bulut’a yükler. Konuşmanız daha sonra tanınacak ve ilgili veriler rölenin asistanı için geri gönderilecektir. Bu ses klipleri Bulut üzerinde saklanır ve orada saklanır. Google Ana Asistanınıza sorduğunuz her soru için orada bir kayıt olacak.

Bu kayıtları nasıl sileceğinizi göstereceğiz.

 

 

Google Home ses verilerini nasıl silebilirim?

 

* Sakladığı ses verilerini silmek için Google’ın web sitesinin bir bölümünü ziyaret etmeniz gerekir.

* Google hesabınıza giriş yaptığınızdan emin olun ve şu bağlantıya gidin: https://myactivity.google.com/myactivity

* Ekranın üst kısmında “Tarihe ve Ürüne Göre Filtrele” adlı bir açılır menü bulacaksınız. Bunun üzerine tıklamak mevcut filtrelerin bir listesini getirecektir.

* “Voice and Audio(Ses kalite ve Ses)” kutusunu işaretleyin ve aramaya basın. Daha sonra tüm ses kayıtlarını belirtilen tarih aralığından görebileceksiniz. Her klipteki menüyü açıp sil’e basarak bunları buradan silebilirsiniz.

* Tüm kayıtlarınızı bir defada silmek isterseniz, arama çubuğundaki işlem menüsünü açın ve “Sonuçları sil” e tıklayın.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler