Google Kamera’ya Öpücük Algılama Özelliği!

/ 18 Nisan 2019 / 671 / yorumsuz
Google Kamera’ya Öpücük Algılama Özelliği!

Google kamera uygulaması, Pixel 3’ün çıkması ile kendini belli etti. Pixel 3, en iyi çekim modu, gece görüşü ve Photobooth gibi birçok özelliğe sahip oldu. Dün gelen güncelleme ile Google kamera öpücük algılama özelliği bu uygulamaya eklendi. Güncelleme ile gelen öpücük algılama sistemi bakalım kullanıcılar için ne tepki oluşturacak.

Photobooth, Google kameradan fotoğraf çekmek isteyenler için otomatik pozlama oluşturan bir moddur. Fotoğraf çektirmeyi sevenlerin en iyi anlarını yakalayan ve deklanşöre basma zorunluluğu bırakmayan bu sistem ilgililerin dikkatini çekiyor. Ayrıca tek ya da çoklu çekimler yapabiliyor. Google kamera 6.2 ile Photobooth’a öpücük algılama özelliği de eklenmiş oldu. Bu durum sayesinde öpücüğü otomatik olarak algılar ve fotoğrafınızı anlık olarak çeker.

Google tarafından bu özellik hakkında bilgiler ise Al Blog sayfasında paylaşıldı. Eğer bu sistemin nasıl çalıştığını, nasıl olacağını merak ediyorsanız kendi sayfasından inceleme yapabilirsiniz. Photobooth bu durum sayesinde, iki özellik olarak algılama yeniliğine kavuşmuş oldu.

Bu iki özellikten ilki ise, uzun süredir kullanımı sürdürülen yüz mimikleri tarama özelliği. İkinci özellik ise öpücük algılama özelliği olarak ortaya çıktı. Google klip konusuna da değinecek olursak; Google klip çekmiş olduğunuz videoları klip almanızı ve onu GIF haline getirmenizi sağlıyor. Google kamera 6.2 yeni özellikleri ile kullanmak istiyorsanız Google Play üzerinden indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu özellik sadece Pixel cihazlarda kullanılacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.