Google Konuşmalarımızı mı Dinliyor?

/ 26 Temmuz 2019 / 616 / yorumsuz
Google Konuşmalarımızı mı Dinliyor?

Telefonla oynarken ya da internette gezerken, bir alanda araştırdığımız şey daha sonra farklı bir alanda karşımıza çıkıyor. Ya da almak istediğimiz bir şey hakkında konuştuktan sonra internette gezerken almak istediğimiz şey hakkında öneriler çıkıyor. Durum bu şekilde olunca akıllara Google bizim konuşmalarımızı mı dinliyor şeklinde sorular geliyor.

Belçika’ya ait bir şirket tarafından yapılan araştırmaya göre Google’un dinleme yaptığına dair bilgiye sahip oldu. Uzun süredir tartışma konusu olan Facebook ve Google bizi dinliyor mu sorusunun cevabı yoksa gerçek mi? Birçok kişi tarafından söylenen duruma göre Google, Facebook hatta Instagram uygulamalarında söylenenlerin karşımıza çıkması akıllara dinlendiğimizi getiriyor.

Mesela arkadaşınıza ayakkabı aradığınızı söylüyorsunuz ve daha sonra Google ya da başka bir uygulama üzerinden araştırma yaptığınız zaman diğer sitelerde de o aramaya dair reklamlar çıkıyor. Bazı kişilerin başına da araştırma yapmadan, sadece aradığı şey hakkında konuştuğu zaman sitelerde gezdiği sıra karşısına çıkar. Bu durum da çoğu kişiye güven vermiyor ve akıllarda yer alan dinlendiğimize dair söylentilerin gerçek olduğunu da ortaya çıkarıyor. Google tarafından da bu iddialara karşılık bir açıklama gelmedi.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.