Google Lens Hayatınızı Kolaylaştıracak

/ 9 Ekim 2018 / 1.301 / yorumsuz
Google Lens Hayatınızı Kolaylaştıracak

 

GOOGLE LENS NASIL KULLANILIR?

Google Lens‘i kendi yerel kamera uygulamalarına dahil eden on ek Android cihazdan birine sahipseniz, fotoğraf makinenize girip sağ alttaki simgeyi görerek bu özelliğe kolayca erişebilirsiniz.

Simgeye dokunmak, Google Lens özelliğini etkinleştirir ve onlar hakkında daha fazla bilgi tanımlamak için akıllı telefon kameranızı nesnelere ve farklı yerlere yönlendirebilirsiniz. Google Lens, kameranın ekrana dokunmadan önce gördüklerini analiz edecek gerçek zamanlı bir bulucu da ediniyor. Araç, daha fazla ayrıntı sağlamak ve ilgili arama etiketlerini sağlamak için makine öğrenimi yoluyla pikselleri işleyecektir.

 

 

GOOGLE LENS HANGİ CiHAZLARDA KULLANLIYOR?

Başlangıçta, yalnızca Lens‘e erişimi olan Google Pixel 1 ve Google Pixel 2 idi. Şimdi, Google Lens‘e yapılan en son güncellemenin bir parçası olarak, bu özellik, yerel kamera uygulamalarında on adet ek Android cihazına geliyor.

Şimdiye kadar Google, o on cihazın üreticilerini açıkladı: LG, Motorola, Xiaomi, Sony Mobile, HMD / Nokia, Transsion, TCL, OnePlus, BQ ve Asus.

 

GOOGLE LENS’İN TANIMLAYABİLDİĞİ ŞEYLER NELERDİR?

Google Lens , kıyafetleri, kitapları, binaları, bitkileri, hayvanları ve sanat eserlerini tanımlayabilir. İlgili alışveriş sonuçlarını çıtçıtlı giysiler, kitapların başlıkları, önemli yerler hakkında daha fazla bilgi ve resimlerle ilgili ayrıntılar sunabilecektir. Ayrıca hangi türlerin ve sınıflandırmanın bir hayvan veya bitki olduğunu da söyleyebilir.

Ek olarak, yakında kameranızı bir müzisyenin posterine yönlendirirseniz Lens bir müzik videosu oynatabilecek. Bir sinema dışındayken film saatleri gösterebilir. Yeni akıllı metin seçim özelliği sayesinde kartvizit bilgilerini kartvizitden kaydedebilir ve takviminize bir broşür veya ilan panosundan etkinlik ekleyebilirsiniz.

Google Lens ve Haritalar arasında bu sefer de bir geçiş var. Bu, Sokak Görünümü‘ne AR‘yi ekleyip gerçek zamanda gezinmenize yardımcı olacak.

 

YENİ ÖZELLİKLER NE ZAMAN SUNULACAK?

Google Lens‘in yeni özellikleri önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma hazır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular