Google Lens Nedir? Nasıl Kullanılır?

/ 5 Ocak 2019 / 576 / yorumsuz
Google Lens Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Lens Nedir? Nasıl Kullanılır?

 

Google Lens son zamanlarda merak edilenler arasında yer aldı. Hem İOS, hem de Android işletim sistemli cihazlar için ilgili marketlerden indirilebiliyor. Peki, Google Lens nedir?

Lens uygulaması kamera ve yapay zeka ile oluşturulmuş hayatımızda günlük yaşantımızda karşılaştığımız durumları bizlere analiz ederek bilgi almamızı, benzerlerini bulmamıza yardımcı olacak bir uygulamadır. Mesela; bahçede, yolda, tarlada herhangi bir alanda bir bitki gördüğünüzü var sayalım. Bu bitkinin hakkında bilgi almanıza olanak tanıyor. Google Lens ne işe yarar kısmını biraz daha örneklendirecek olursak eğer;  Bir yazı içeriğinde işlem yapma, telefon numarası arama, yol tarifi alma ve kelime çeviricisi olarak geniş kapsamda hizmet veriyor.

 

Google Lens Nasıl Kullanılır?

 

Şuan için dünyanın en iyileri arasında listeleniyor. Henüz test aşamasında olduğu için tam kapsamlı bir kullanım deneyimi sunmuyor. Görsel tanıma ve arama yapmak için kullanılan Google Lens kullanımı için kameranızı nereye çevirirseniz kameranın açısına giren cisimler, nesneler hakkında bilgi almanızı sağlıyor. Şuan için kademeli olarak ülkelerde kullanılmaya başlandı. IOS tarafı tamamlandı hatta güncelleme bile getirildi.

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.