Google Maps ile Mesafe Ölçmek

/ 28 Kasım 2018 / 812 / yorumsuz
Google Maps ile Mesafe Ölçmek

Google Maps ile Mesafe Ölçmek

 

Günümüzde basit bir harita uygulamasından çok daha fazlası olmayı başaran Google Maps, önemli noktaların nerede olduklarını görmemizi sağlıyor. Bilmediğiniz bir eczane, AVM, ATM veya benzin istasyonu gibi noktalara giderken doğrudan Maps uygulamasını kullanabilirsiniz. Mesafe ölçmeyi dahi sağlayan uygulama, böylelikle çok yönlü bir aplikasyona dönüşüyor. Google Maps ile mesafe nasıl ölçülür merak ediyorsanız işte cevabı.

Google Maps ve Mesafe Hesaplama

 

Adres bulma konusunda imdadınıza yetişen Google Maps, aynı zamanda mesafe ölçme konusunda da yüksek oranda sağlıklı sonuç sunuyor. Üstelik oldukça basit bir kullanım üzerine inşa edilen özelliği pratik bir şekilde kullanarak iki veya daha fazla nokta arasındaki mesafeyi öğrenebilirsiniz. Bunun için şu adımları takip edebilirsiniz.

  • Öncelikle tarayıcınızı açarak maps.google.com adresini ziyaret edin. Böylelikle karşınıza istediğiniz her bir noktaya ait mahalle, cadde ve çeşitli noktalar gibi bilgiler çıkacak
  • Başlangıç noktanızı belirleyin. Bunun için bulunduğunuz konumun veya arasındaki mesafeyi ölçmeyi istediğiniz noktalardan bir tanesinin üzerine gelerek sağa tıklayın. Akabinde ise mesafe ölç seçeneğine tıklayın
  • İkinci veya daha fazla nokta belirleyerek varış noktanızı koyun. Böylelikle mesafe ölçme işleminiz tamamlanmış olacak. Google Maps, farklı noktalar arasında siyah bir çizgi çizerek mesafe oranını rahatlıkla görmenizi sağlayacaktır

Merak ettiğiniz bilgiye ulaştıktan sonra daha farklı bir işlem yapmak isterseniz seçtiğiniz noktanın üzerine tekrar tıklamanız yeterli. Böylelikle seçilen nokta kaldırılmış olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.