Google Maps Üzerinden Mesajlaşma Dönemi Başladı

/ 20 Kasım 2018 / 572 / yorumsuz
Google Maps Üzerinden Mesajlaşma Dönemi Başladı

Google Maps Üzerinden Mesajlaşma Dönemi Başladı

 

Dünyanın en popüler harita uygulaması Google Maps, her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Yeni teknolojiler ve özellikler ile birlikte servisi güncelleyen Google, kısa bir süre önce uygulamanın yeni sürümünü yayınladı. Güncelleme sonrasında göze çarpan en büyük yenilik ise mesajlaşma özelliği oldu diyebiliriz.

Google Maps Mesajlaşma Özelliği

 

Uygulama içerisine eklenen mesajlaşma özelliği, çeşitli iş yerlerine mesaj göndermenizi sağlıyor. Google My Bussiness kullanan merkezler ile iletişime geçebilir, istek ve önerilerinizi karşı tarafa iletebilirsiniz. Böylelikle çok daha etkileşimli bir harita uygulaması ortaya koyan Google, ayrıca çeşitli şikayetlerin yapılmasına da ön ayak oluyor. Hem iş yeri sahipleri hem de kullanıcılar birebir mesajlaşma imkanı buluyor.

iOS ve Android için kullanıma sunulan özellik ne yazık ki ülkemizde kullanılamıyor. Şimdilik bahsi geçen özelliği sadece ABD bölgesi ile sınırlı tutmayı seçen Google, ne yazık ki yeniliği diğer bölgeler adına yayınlamadı. Bu da mesajlaşma özelliğini kullanmak için biraz daha bekleyeceğiz anlamına geliyor. Teknoloji devi, konuyla ilgili henüz detaylı bir bilgi paylaşmadı. Yani özelliğin diğer ülkelere ne zaman geleceği bilinmiyor.

Google My Bussiness Entegrasyonu

 

Yayınlanan özellik neticesinde Google Maps ve Google My Bussiness servisleri çok daha etkileşimli hale geldi diyebiliriz. Bu açıdan bakıldığında işletme sahipleri için Google My Bussiness servisinin çok daha fazla önem kazandığı da söylenebilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.