Google My Business Ne İşe Yarar?

/ 7 Kasım 2018 / 433 / yorumsuz
Google My Business Ne İşe Yarar?

Google My Business Ne İşe Yarar?

 

İlk olarak Google Rehber adıyla yayınlanan servis, isim değiştirerek Google My Business haline geldi. Adından da anlaşılacağı üzere daha çok işletme sahiplerine hitap eden uygulama, temelinde Google Haritalar servisinin bulunduğu bir hizmet olarak tanımlanabilir. İşletme sahiplerinin Haritalar üzerinde varlık göstermesini sağlayan hizmet, aynı zamanda çeşitli araçları ve düzenleme desteğini kişilere sunuyor.

Daha Fazla Kullanıcıya Erişin

 

Google My Business kullanımı neticesinde işletmenizin Google Haritalar üzerinde yer almasını sağlayabilirsiniz. Nitekim bu sayede pratik bir şekilde daha fazla kullanıcıya erişmeniz mümkün hale geliyor. Benzer işletmeleri aratan kullanıcılar, sonuç sayfasında sizin de işletmenizi görebiliyor. Ayrıca doğrudan sizi arayan kişilerin profesyonel bir sayfa ile karşılaşması, marka imajı açısından önem teşkil ediyor.

Google My Business uygulamasını kullanarak yapabileceğiniz farklı işlemler söz konusu oluyor. Örneğin kullanıcıların işletmenize hangi yoldan ulaşabileceğini belirleyebilirsiniz. Bunun yanında net konum bilgisi paylaşarak daha fazla erişebilir hale gelmeniz mümkün. İşletmeniz adına doğru telefon numaralarını paylaşabilir, doğrudan ulaşılabilir olabilirsiniz.

Bilgileri Güncel Tutun

 

İşletmeniz açısından adres, telefon ve mail gibi bilgiler son derece önemlidir. Eğer bu bilgilerin herhangi birinde değişiklik olursa Google My Business’ı kullanarak bilgilerinizi güncellemeniz gerekiyor. Tek bir şifre üzerinden kullanılan Google My Business, anında erişim olanağı yaratarak tüm bilgileri kolayca değiştirmenizi sağlıyor. Bu sayede işletmenize ait bilgileri her daim güncel tutmanız mümkün hale geliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.