Google Pay Hakkında Herşey

/ 17 Ekim 2018 / 1.677 / yorumsuz
Google Pay Hakkında Herşey

 

GOOGLE PAY NEDİR?

Google Pay ; telefonlar, saatler ve masaüstleri için Google tarafından geliştirilen dijital bir cüzdan ve çevrimiçi ödeme sistemidir.Google Pay profili oluşturmak oldukça basittir.

GOOGLE PAY NASIL KULLANILIR?

Google Pay‘de öncelikle bir hesap oluşturmalısınız ve bu hesaba kart ekledikten sonra telefon , saat veya masaüstü gibi seçeneklerin hangisinde kullanacağınıza karar verip tıpkı diğer ödeme sistemleri gibi kullanacaksınız.

Günümüzde , Google Pay çoğu büyük pazarda , benzin istasyonunda ve mağazalarda desteklenmektedir. Ayrıca en kısa sürede küresel bazda hizmet verecektir.

 

GOOGLE PAY’İ KURMAK İÇİN NEYE İHTİYACIM VAR?

 

Öncelikle, bir / kredi kartı / PayPal hesabı, desteklenen bir Google Pay cihazına (KitKat 4.4 ve üstü, Wear OS saatini veya bir PC / Mac kullanarak köklü olmayan Android telefonlara), bir İnternet bağlantısına ve son olarak da bir Google‘a ihtiyacınız var. hesabı.

Maalesef, Google Pay, mağaza içi ödemeler için iOS cihazlarda desteklenmiyor. Google Pay‘i kullanarak Square Cash ve Venmo gibi uygulamalara benzer ödemeler göndermenizi ve almanızı sağlayan G Pay Gönder‘i indirebilir ve kullanabilirsiniz .

 

GOOGLE PAY’E NASIL KART EKLEYEBİLİRİM?

Mobil cihazlarda başlamak için Play Store‘dan Google Pay uygulamasını indirin. Oradan, G Pay uygulamasında oturum açın ve tercih ettiğiniz kart (lar) ı eklemeye başlayın. Sağ alt taraftaki “Kartlar” seçimine ilk önce dokunun , ardından mavi artı işaretine dokunun ve buradan kartınızın resmini çekebilir ve Google‘ın sizin için eklemesini sağlayabilir veya manuel olarak girebilirsiniz.

G Pay‘i web‘de kullanmak istiyorsanız, “G Pay ile Satın Al” rozeti olan web sitelerini arayın ve tüm kart bilgilerinizi Google Pay hesabı sayfasından kontrol edin.

DİPnot : ABD ve Birleşik Krallık‘ta aktif olan uygulama sizlerede merhaba demesine az kaldı.

 

GOOGLE PAY’İ NEREDE KULLANABİLİRİM?

Gerçek dünyada, yukarıda gördüğünüz sembollerin olduğu ve kredi kartı terminali olan her yerde Google Pay‘i kullanabilirsiniz. Oradan, yapmanız gereken tek şey telefonunuzu hareket ettirmek veya terminalin iletişim noktasına kadar izlemek, ardından Google Pay hesap bilgilerinizin alındığını gösteren mavi onay işaretini beklemek.

 

 

BİR IPHONE İLE MAĞAZADA ÖDEME YAPAMAZSAM, G PAY İLE NELER YAPABİLİRİM?

G Pay‘i bir iPhone ile kullanmanın ve eşleştirilmiş ve desteklenen bir Wear OS (NFC çipiyle) saatinin kullanılmasını gerektiren tek bir geçici çözüm var. Aksi takdirde, yalnızca G Pay kullanıcıları arasında ödeme gönderebilir ve alabilirsiniz.

BİNİŞ KARTI, ETKİNLİK BİLETİ, ÖDÜL KARTI VB. KULLANABİLİR MİYİM?

Evet yapabilirsin.Fakat bunları sağlayan kişi tarafından desteklenmelidir. Desteklenen hizmetlerin tam listesini buradan görebilirsiniz.

 

GOOGLE PAY GÜVENLİ MİDİR?

Ödeme yapmak için dokunduğunuzda kredi kartı numaranıza sahip tüccarlar için endişelenenler için , Google‘ın bilgilerinizi nasıl koruduğu : Geçici şifreli bir numara kullanır ve tüccarlarla gerçek rakamları hiçbir zaman paylaşmaz.

Telefonunuzu tamamen kaybederseniz, Android Cihaz Yöneticisi‘ne Google hesabınızla giriş yaptığınız herhangi bir bilgisayardan erişilebilir. Buradan , telefonunuzu ve tüm içeriğini kilitleyebilir, bulabilir veya uzaktan silebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular