Google Pixel 2 XL Şarj Sorunları İle Boğuşmaya Devam Ediyor

/ 9 Kasım 2017 / 1.220 / yorumsuz
Google Pixel 2 XL Şarj Sorunları İle Boğuşmaya Devam Ediyor

Google Pixel 2 XL Şarj Sorunları İle Boğuşmaya Devam Ediyor

Google tarafından büyük iddialarla tanıtımı gerçekleştirilen Google Pixel 2 XL modeli sorunlarla boğuşmaya devam ediyor. Geride bıraktığımız günlerde ilk olarak yazılım yüklenmeden gönderimlerinin gerçekleştirildiği haberleri ile gündeme taşınan Google Pixel 2 XL modeli bu seferde şarj sorunları ile eleştirilerin hedefi oldu. Yapılan değerlendirmelerden sınıfta kalan cep telefonunun kutudan çıkan şarj aletine rağmen daha düşük voltajda şarj olduğu ortaya çıktı.

Tam Şarj Olması 2,5 Saati Buluyor

Yaşanan sorun nedeni ile cihazın tam kapasite ile şarj olması yaklaşık 2,5 saat sürüyor. Bunun nedeni ise cihazın içinden çıkan 18 W değerine sahip olan hızlı şarj özelliğine sahip olan şarj aletinin yapılan özel testler sonucunda sadece 10,5 W ile şarj etmesi gösteriliyor.

Yaşanan bu sorun nedeni ile cep telefonu aslında çok daha kısa sürede şarj edilmesi gerekirken normalden çok daha yavaş sürede doluyor. Özellikle de şarj seviyesi yüzde 65 noktasına geldiği anda şarj etme hızı daha da düşüyor bu nedenle de Google Pixel 2 XL cep telefonunun tam şarj olmasının yaklaşık 2,5 saati bulmasına neden oluyor.

Pil Ömrünü Uzatmak İçin Yapılmış Olabilir

Batarya üzerinde bulunan baskının azaltılmasını amaçlayan bu tercih ile beraber pil ömrünün uzatılması amaçlanırken cep telefonun daha yavaş dolması cihazı alan kişilerin tepki göstermesine neden oldu.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.