Google Pixel 3 şeffaf bir versiyona sahip

/ 24 Ekim 2018 / 408 / yorumsuz
Google Pixel 3 şeffaf bir versiyona sahip

 

Google Pixel 3 şeffaf kullanılabiliyor

Geçmişte diğer telefonların saydam sürümlerini yapan YouTuber JerryRigEverything‘i gördük Pixel 3‘ün arkasında çift-doku camı var ve camın çoğu neredeyse seramik gibi hissedilen “ayaz” bir dokuya sahip.

Bu cihazı tamamen açık hale getirmek, ilginç bir görünüme yol açacaktır, fakat Google Pixel üzerindeki camın rengi farklı değildir : camın altında bir malzeme tabakası var. Saydam etkiyi elde etmek için tek yapmanız gereken malzeme katmanından kurtulmaktır. Yapılması kolay olduğu söyleniyor.

Başlamak için yapıştırıcıyı arka camın etrafına ısıtır ve kalın yapıştırıcıya nüfuz etmek için bir vantuz ve bir maket bıçağı kullanır. Bir kez kesildikten sonra [parmak izi tarayıcının şerit kablosunu kesmemeye özen gösteriniz], parmak izi tarayıcının kablo braketi çıkarıldıktan sonra arka cam çıkarılabilir.

Kamera ve LED flaş için destekleyici parçalar sıyırma işlemine başlamadan önce çıkarılır. Tüm malzemeyi camın arkasından elle sıyırmak için maket bıçağı kullanır. Pixel 3‘ün camı temizlendikten ve parmak izlerinden arındırıldıktan sonra, birkaç kez çift taraflı bant şeritleri ile yeniden takılabilir.

JerryRigEverything‘nin yaptığı önceki saydam telefonların aksine, buzlu cam, buzlu parçayı biraz bulanıklaştırdığı ve “pencere” parçasının kristal berraklığını koruduğu için bir başka derinlik seviyesi sunuyor. Pixel 3‘ün kablosuz şarj bobini ve NFC anteninin yüksek kontrastlı bakır renginin, şeffaf cam için mükemmel olduğunu buldu.

Uyarı : Lütfen bunu kendiniz yapmaya çalışmayın. Mükemmel iyi parmaklarınızdan bahsetmemek için mükemmel Pixel 3‘ümüzü bozma riskiyle karşı karşıyasınız. Bunu denerseniz, ne yaptığınızı gerçekten bilmelisiniz.

Şeffaf telefon videoları izleyicilerden çok ilgi görse de, hiçbir akıllı telefon şirketinin gerçekten de tamamen şeffaf bir versiyon oluşturmaya kararlı olduğu görülmüyor. HTC, HTC U11 + ve U12 + saydam renk seçeneklerinin yanı sıra Mi 8 Explorer Edition ile Xiaomi bu tasarıma yaklaşsada dediğim gibi kararlılık yok.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.