Google Pixel Slate incelemesi: Pahalı konfor

/ 22 Aralık 2018 / 587 / yorumsuz
Google Pixel Slate incelemesi: Pahalı konfor

 

Google Pixel Slate

 

Google Pixel Slate pozitif özellikler

+ İnce, şık tasarım.
+ Premium metal yapı.
+ Keskin, canlı ekran.
+ Hızlı performans.
+ Yüksek çift hoparlörlü.
+ Klavye iyi tasarlanmış.
+ Hızlı parmak izi sensörü.

Google Pixel Slate negatif özellikler
Kulaklık girişi yok.
Genişletilebilir depolama alanı yok.
Pahalı.

 

Pixel Slate

 

Pixel Slate, ek aksesuarları almanız koşuluyla çalışma ve oyun için harika bir şekilde çalışan güçlü bir Chrome OS aygıtıdır. Olumsuzluk ise, bir cihazda bir tablet ve dizüstü bilgisayarın taşınabilirliği ve rahatlığı için yüksek bir ücreti ödemek zorunda kalınacak olması.

Pixel Slate, Google’ın gelişen tablet-dizüstü bilgisayar melezleri kategorisine en son dahil olan ürün. Chrome OS, çıkarılabilir bir klavye, bir kalem ve Android uygulamaları için destek ile, tüm üretkenliğiniz ve multimedya ihtiyaçlarınız için bir makine olmaya çalışıyor. Piksel Slate, birincil bilgisayarınız(kullanım önceliği) olacak kadar güçlü bir cihaz.

Dizayn

 

 

Google’ın diğer Google donanımlarında olduğu gibi, Pixel Slate’in tasarımına da basit bir yaklaşım getiriyor. Piksel Slate gövdesi, gizli gece yarısı mavisi kaplı, anodize(alüminyum için özel yüzey kaplama) alüminyumdan yapılmıştır. Başka renk seçeneği yok, bu yüzden biraz daha renkli bir şey istiyorsanız, ne yazık ki şu anda mümkün değil.

 

 

Pixel Slate, Google’ın sol üst köşesinde G logosu ve sağ üstte arkaya bakan kamera dışında arkada hiçbir şey olmayan çok temiz bir görünüme sahip. Pixel Slate’in metal konstrüksiyonu sağlam ve 750 gr’a yakın ağırlıkta, çok ağır veya çok hafif değil. Sadece 7 mm kalınlığında olan tablet , yuvarlak köşeleri, kavisli kenarları ve kavramak için çok rahat olmasını sağlayan kavisli kenar camıyla şık bir görünüme sahip.

 

 

Ön taraftaki çerçeveler kalın ama gereksiz yere değil. Baş parmaklarınızı rahatça yerleştirmek için size bir dinlenme alanı verecek kadar genişler ve aynı zamanda inanılmaz bir öne bakan hoparlör çifti için yol açarlar. Hoparlörler yüksek hacimlerde bozulma belirtisi göstermeyen yüksek sesli ve nettir. Müzik dinlemek ve YouTube veya Netflix izlemek, stereo ses ve hoparlörlerin kulaklarınıza doğru yönlendirilmesi nedeniyle çok daha sürükleyici.

 

 

Piksel Slate üzerindeki port seçimi oldukça omurgaya uygun. Cihazı dikey yönde tutuyorsanız, sol ve sağ taraflarda iki adet USB C Tipi bağlantı vardır. USB Type-C portları Pixel Slate’i şarj etmek için kullanılır, ancak veri ve çıkışı bir 4K ekranına da aktarabilirler. Kulaklık girişi olmadığı için kulaklığı takmak için USB Type-C bağlantı noktalarını da kullanacaksınız. Neyse ki cihazı şarj edebilir ve aynı anda kulaklık takabilirsiniz.

 

 

Yatay yönde, geliştirilmiş gürültü iptali için çift mikrofon ve Pixel Slate üzerinde güç düğmesi vardır. Tabletin geri kalanıyla renk eşleşmesi yerine, güç düğmesi beyaz bir kaplamayla kaplanır. Ayrıca parmak izi sensörü olarak da ikiye katlanır, bu yüzden düz ve geniş bir hap şekli vardır. Piksel Slate’in karşıt veya alt kenarı bakır konektörlerdir. Bakır bağlantı noktaları, daha sonra bahsedeceğimiz Pixel Slate Klavyesine bağlanmak içindir.

 

Görüntüleme

 

 

Pixel Slate, Google’ın önceki tablet-laptop hibriti olan Pixelbook ile aynı 12.3 inç ekran boyutuna ve 3: 2 en boy oranına sahip ancak çok daha yüksek bir çözünürlüğe sahip. Pixel Slate’in LCD ekranı inanılmaz derecede keskin, 3000 x 2000 çözünürlüğe sahip. Google, ekranı Apple’ın Retinası ile rekabet etmek için bir pazarlama vızıltısından başka bir şey gibi hissettiren bir “moleküler ekran” olarak adlandırıyor.

Pazarlama kodlardan bir yana, ekran olağanüstü. 12,3 inç ekran boyutu, tablet ve dizüstü bilgisayar olarak kullanmak için büyük ve rahattır. Film izlemek, oyun oynamak veya sadece Slate’nin renkli, canlı ve kontrastlı ekranındaki web’e göz atmak bir keyif. Bu paneldeki siyah seviyeler o kadar iyi ki AMOLED paneli için bunu tahmin edebilirsiniz. Verimliliği veya eğlenceyi gün boyu da dışarıda almaya karar verdiğinizde ekran rahatça okunacak kadar parlak hale gelir.

Performans

 

 

Piksel Slate üzerindeki performans modele göre değişecektir. Pixel Slate, Intel çipinin kullanıldığı RAM, depolama alanında değişen beş yapılandırmada gelir. Test ettiğim model, Intel Core i5 y serisi işlemci, 8 GB RAM ve 128 GB SSD tarafından destekleniyor. Bu en yüksek ikinci modeldir. Piksel Slate, yapılandırmadan bağımsız olarak genişletilebilir depolama sunmuyor.

Alt uç modeller için konuşamasam da, i5 modelindeki performans mükemmeldi. Pixel Slate, sadece Chrome OS üzerinden uçuyor. Bir grup Chrome sekmesi açabilir ve Pixel Slate olmadan herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermeden birden çok Android uygulaması arasında ileri geri atlayabilirim. Piksel Slate de oyun amaçları için mükemmel yetenekli bir makinedir. Google Play Store’dan Shadowgun Legends gibi grafiksel olarak zorlu başlıklar, yüksek grafik ayarlarında ve sürekli olarak sorunsuz oynanıyor.

Core i7 ile en yüksek son model, hiç şüphesiz daha iyi bir performans sunacak, ancak i5 sürümüyle hiçbir şikayetim olmadı. Günlük iş istasyonu ve eğlence cihazım olarak güvenle kullanmam için yeterince güçlü.

 

 

Google’a göre Pixel Slate, 48WHr piliyle 12 saate kadar pil ömrüne sahip olabilir. Açıkçası, kullanım değişebilir ancak tek bir şarjla dokuz veya 10 saate yaklaşıyorum. Kuşkusuz Pixel Slate’i çok kullanıyorum. E-postaların, sosyal medyanın ve internette gezinmenin zirvesine çıkıp, Pixel Slate’i çalışma ve oyun için birincil bilgisayarım olarak kullanıyorum. Okumakta olduğunuz tüm bu inceleme yazısı Pixel Slate üzerinde yazılmıştır ve ayrıca bu cihazda YouTube, Twitch ve oyun oynarken saatler geçirdim.

Piksel Slate Klavye

 

 

Verimlilik amacıyla Pixel Slate’den en iyi şekilde yararlanmak için , ek klavyeyi satın almak şarttır. 199 $ ‘da Pixel Slate Klavye ucuz değil, sadece çıkarılabilir bir klavyeden daha fazlası olarak sunulan çok iyi düşünülmüş bir donanım parçası. Piksel Slate Klavye ayrıca Pixel Slate’nizi taşımak için koruyucu bir kılıftır. Dış kısımda tutması kolay ve parmak izini çekmeyen yumuşak dokunuşlu bir tutam dokusu var.

 

 

Klavye gücünü tabletten alır, böylece şarj etme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Tablet ve klavyenin bakır bağlantı noktaları üzerinden bağlanması ve mıknatıslar bunları sağlam bir şekilde yerinde tutar. Bunları bağlamak çok kolaydır ve bir kez bağlandıklarında, hemen yazmaya başlayabilirsiniz. Bluetooth eşleştirmesi veya başka bir karışıklık gerekmez.

 

 

Arka panel katlanabilir ve Slate’yi bir dizüstü bilgisayar olarak kullanmak istediğinizde ekranı dik tutmak için bir destek olarak çalışır. İhtiyaçlarınıza uygun geniş bir açı yelpazesi sunarak ayarlanabilir. Klavye, yoldan çıkmak istediğinizde de üs olarak hareket etmek için baş aşağı çevirebilir. Bu mod, medya tüketimi için özellikle yararlıdır. Klavyeyi bu konuma koymak, yanlışlıkla basılmasını önlemek için de devre dışı bırakır.

 

 

Bu klavyenin daha benzersiz özelliklerinden biri de tuşların şeklidir. Geleneksel kare tuşlar yerine Pixel Slate Keyboard, daireler kullanır. Öncelikle sizi ilk başta atlatabilirler ama alışmalarını sağlamak, onlara alışması için neredeyse hiç zaman almaz. Dairesel şekil, tuşlar arasında daha fazla ayrım yaratır; Sınırlı miktarda alan göz önüne alındığında, Pixel Slate Keyboard, özel bir numara sırasına sahip tam boyutlu bir klavye sunuyor. Google Asistan düğmesi, ekran parlaklığını kontrol etmek için düğmeler, ses kontrolleri ve çoklu görev düğmesi gibi birçok başka yararlı düğme de vardır.

 

 

Klavyede yazmak keyifli bir deneyim. Tuşlar tatmin edici miktarda gezinme ve geri bildirim sunar ve yazarken çok sessiz kalır. Google onlara “Hush Keys(sus, sessiz anlamında)” diyor ve kesinlikle ismi gibi. Tuşlar ayrıca, düşük ışıkta daha kolay yazmak için yumuşak parlak beyaz arkadan aydınlatılır. İzleme paneli eşit derecede iyidir. Kazınmış camdan yapılmış, hareket için bolca yer var ve tıklamalar tatmin edici. İki parmağınızı aşağı doğru bastırarak, sıkıştırma ve yakınlaştırma ya da sağ tıklama eylemlerini gerçekleştirmek için çoklu dokunma hareketlerini destekler.

Pixelbook Pen

 

 

 

Pixel Slate için alabileceğiniz diğer aksesuar Pixelbook Pen‘dir. Bu 99 $ maliyeti ve geçen yılki Pixelbook için kullanılabilir aynısıdır. Bu yıl Pixel Slate ile eşleştirmek için gece mavisi olarak teklif edildi. Aksi halde, hala tek bir AAAA pil üzerinde çalışır ve aynı işlevselliği sunar. Yazı ve çizimin yanı sıra kalem bir lazer noktası, bir büyüteç ve bir ekran seçim aracı olarak çalışır. Kalemin yan tarafındaki düğmeye basmak, ekranın istenen alanını çizerek Google Asistan ile arama yapmanızı sağlar.

 

 

Klavyeden farklı olarak, kalem Pixel Slate’den en iyi şekilde yararlanmak için gereken bir aksesuar kadar değildir. El yazısı notları için harika bir araçtır ve reklam ögenizin akışını serbest bırakmanızı sağlar, ancak satın almamaya karar verirseniz çok fazla bir şey kaçırmazsınız. Kalemin diğer olumsuz yanı, onu saklayacak bir yer olmaması. Kendisine tablete veya klavyeye yerleştirmek için herhangi bir yere takmak için herhangi bir mıknatıs yoktur. Normal bir kalem gibi davranmanız ve kaybetmemeye dikkat etmeniz gerekir.

Kamera

 

 

Pixel Slate, hem ön hem de arka kısımda 8MP kameralarla birlikte gelir. Çoğu tablet fotoğraf makinesinde olduğu gibi fotoğraf çekebilir, ancak akıllı telefondan cebinizde daha iyi performans göstermesini beklemezsiniz. Bunu yaparken oldukça aptalca görüneceksiniz. Çoğu insanın bu kameraları Snapchat ve görüntülü arama için kullanacağını düşünürdüm. Pixel Slate’de Pixel 3’ün kamera özelliklerinden hiçbirini bulamazsınız, ancak Google, portre modu fotoğrafları için Pixel 3 telefonları ile aynı makine öğrenim algoritmalarını kullanır.

 

 

Yazılım

 

 

Pixel Slate, bazı harika donanımlarla birlikte gelir ancak yazılım, deneyimi güçlü kılar. Pixel Slate, Chrome OS’yi çalıştırır ve Google Play’de bulunan her Android uygulamasına erişebilir. Google, tablet ve masaüstü arayüzü olarak daha iyi çalışabilmek için Pixel Slate yazılımını optimize etmiştir.

Pixel Slate’i tek başına kullanırken, Chrome OS bir tablet kullanıcı arayüzüne girer. Bu, tüm uygulamalarınızı masaüstüne yerleştirir ve sağ alt köşede çoklu görev düğmesi görünür. Pixel Çubuğunu klavyeye yerleştirmek, onu masaüstü kullanıcı arayüzüne geçirecektir. Masaüstü kullanıcı arayüzü, diğer Chromebook’larla aynıdır. Tüm uygulamalarınız bir uygulama başlatıcısı (veya Raf) içine girer ve ekran üzerindeki çoklu görev düğmesi, klavyedeki fiziksel olanın lehine kaybolur. İş akışınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olmak için, her iki UI modunda bölünmüş ekran çoklu görev desteklenir.

 

 

Bir Pixel telefona sahipseniz, her iki cihazda kısa mesaj göndermek ve almak için Pixel Slate’e bağlayabilirsiniz. Pixel Slate’nizdeki Pixel telefonunuzda açılan web sayfalarına göz atmaya da devam edebilirsiniz. Bunların ikisi de, Google arama çubuğunun altında, önerilen bir kısayol olarak görünecek.

Chrome OS ve Android uygulamaları birlikte harika çalışıyor, ancak mükemmel bir evlilik değil. Android uygulamaları, bir yıl önce yaptıkları aynı sorunlardan hala muzdarip. Her Android uygulaması Chrome OS’de yeniden boyutlandırılamaz. Facebook Messenger , tüm ekranınızı doldurmak için uzanır ve Instagram manzara modunu desteklemediği için kutu kutudur. Chrome OS’nin kendine özgü sorunları var. Uygulamaları “alfabetik olarak” düzenleyemiyorsunuz ve “tümünü temizle” düğmesini bulmak için bildirimlerinizi gözden geçirmeniz gerekmiyor.

Gariplikleri, yazılım verimliliği ve oyun için harika. Fotoğraflarımı düzenlemek de dahil olmak üzere günlük işlerimin çoğunu bu makinede yapabilirim. Pixel Slate’de video düzenleyebilirsem, bunu ana bilgisayarım olarak kullanabileceğime eminim. Ortalama kullanıcı için, kullandığınız tek bilgisayar olma yeteneğinden daha fazladır.

Özellikler

 

 

Google Pixel Slate
Görüntüle 12,3 inç LTPS LCD
3,000 x 2000 çözünürlük
İşlemci 8. Nesil Intel Core m3, i5, i7 veya Celeron
Veri deposu 4 GB, 8 GB veya 16 GB
Depolama 32 GB, 64 GB, 128 GB veya 256 GB
Arka kamera MP / 1.8 diyafram, 1,12um piksel boyutu, Otomatik Odaklama, 30 fps’de 1080p video ile 8MP sensör
Ön kamera F / 1.9 diyafram, 1.4um piksel boyutu, 30 fps’de 1080p video ile 8MP sensör
Ses Çift ön hoparlör, iki mikrofon
Yok kulaklık girişi yok
Bağlantı / Ekstralar İki adet USB Tip-C bağlantı noktası, klavye konektörü, WiFi 802.11 a / b / g / n / ac, Bluetooth 4.2, parmak izi tarayıcısı
Pil 48WHr, 10 saat pil ömrü
Boyutlar ve ağırlık 7,0 x 290,85 x 202,04 mm
1,6 lbs(yaklaşık 750 gr)

 

Fiyatlandırma ve nihai düşünceler

 

 

Pixel Slate Google’ın başka bir harika ürünü olması sürpriz değil. Mükemmel donanıma sahiptir ve Chrome OS son derece çok yönlüdür. Bunu günlük bilgisayarım olarak kullanmayı çok seviyorum, ancak tavsiye edilmesi zor bir ürün. Pixel Slate pahalı ve fiyatlandırma neredeyse kafa karıştırıcı.

Temel model bir Intel Celeron işlemci, 4 GB RAM ve 32 GB depolama ile 599 $ ‘dan başlıyor. Bir sonraki katman aynı işlemciyi korur, ancak depolama ve RAM’i ek bir 100 $ için iki katına çıkarır. Orta kademe model, işlemciyi bir Core m3’e yükseltiyor ve 799 dolara mal oluyor. Fiyatlandırma, yüksek irtifalı modellerde hızla yükselmeye başlar. Core i5 ve i7, sırasıyla 999 $ ve 1599 $ ‘a mal olur. Bu fiyatların içerisinde Pixel Slate Keyboard veya Pixelbook Pen de bulunmuyor.

Modelden bağımsız olarak, Pixel Slate pahalı hissediliyor. İşleri perspektife koymak için Pixel Slate’in temel modeli, Samsung’un Chromebook Plus LTE’sininkiyle aynı. Chromebook Plus LTE aynı özelliklere sahiptir, ancak paranız için çok daha fazla değer elde edersiniz. Dahili klavye, genişletilebilir depolama, 360 derece dönen ekran ve ürünle birlikte verilen bir kalemle birlikte gelir.

En yüksek modelde, Pixel Slate ve tüm aksesuarları için potansiyel olarak iki bin dolara yakın harcama yapabilirsiniz. Bu tür bir para için, uygun bir Windows dizüstü bilgisayar veya MacBook satın almak daha mantıklı. Sökülebilir klavye, ultra taşınabilirlik ve istediğiniz zaman gerçek bir tablet deneyimine sahip olmanın rahatlığına diyecek bir şey yok, Pixel Slate için kısaca şunu diyebiliriz ürün doğan görünümlü şahin fiyat Maserati.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.