Google Play Hizmetleri Ne İşe Yarar?

/ 25 Ekim 2018 / 1.403 / yorumsuz
Google Play Hizmetleri Ne İşe Yarar?

Google Play Hizmetleri Ne İşe Yarar?

 

Genellikle Android cihazlar üzerinde hazır olarak indirilmiş şekilde karşınıza çıkan Google Play Hizmetleri uygulaması android cihaz kullanıcıları tarafından oldukça merak edilmiş olup, Google Play hizmetleri nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır gibi soruları beraberinde getirmiştir. Aslında Google Play Hizmetleri uygulaması oldukça yararlı ve kullanışlı bir uygulama olup, android cihazlar için mükemmel şekilde tasarlanmıştır.

Google Play Hizmetleri Nedir?

 

Google’nin çıkarmış olduğu Google Play Hizmetleri uygulaması, aslında android uygulamaların düzgün şekilde çalışması amacı ile kullanılması için çıkarılmış bir uygulamadır. Aynı zaman da bu uygulamanın diğer bir amacı ise android uygulamaların güncellenmesini sağlarken, bazı işlevlerin yerine getirilmesini de sağlamaktadır.

Android işlemcisi taşımakta olan cihazlar için indirilen, uygulamaların düzgün çalışması için Google Play hizmetlerine ihtiyacı olmakta olup, eğer ki bir android cihaz kullanıyorsanız mutlaka bu uygulamaya ihtiyacınız vardır. Genel olarak Google Play Hizmetleri uygulamasını yardımcı bir uygulama olarak da görebilirsiniz. Tüm uygulamaların çalışmasında, güncellenmesinde büyük bir rol onayarak önem taşımaktadır.

Google Play Hizmetleri Nasıl İndirilir?

 

Genellikle Google Play Hizmetleri nasıl indirilir konusunda pek fazla indirmek gerekmez. Çünkü genellikle bu uygulama satın aldığınız cihazlar üzerinde kendiliğinden varlığını korur. Eğer ki aldığınız cihazda bu uygulama yok ise Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirebilir ve bu şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. İndirmeden sonra kendi kendine çalışan bir sisteme sahiptir.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.