Google Play Store Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

/ 27 Mart 2018 / 690 / yorumsuz
Google Play Store Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Google Play Store Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Android işletim sistemini kullanan cihazlarda uygulamaların yüklü olduğu mağazaya Google Play Store mağazası adı verilmektedir. Bu mağaza üzerinden online alışveriş yapar ve beğenmiş olduğunuz uygulamaları cihazınıza yüklersiniz. Mağazada yapmış olduğunuz her arama otomatik olarak arama geçmişi olarak kayıt altına alınır. Peki, Google Play Store arama geçmişi nasıl temizlenir?

Google Play Store Arama Geçmişi Temizleme

Yapmış olduğunuz aramaların başkaları tarafından görüntülenmesini istemiyorsanız bu durumda arama geçmişini temizlemeniz gerekir. Bu işlemi yapmadığınız sürece arama geçmişi ekranına giren bir kişi sizin yapmış olduğunuz tüm aramaların geçmiş bilgilerine erişim imkânına sahiptir. Google Play Store geçmiş silme işlemini gerçekleştirmek için;

  • Google Play Store uygulamasına giriş yapın.
  • Açılan ekranın sağ üst bölümünde yer alan ayarlar bölümüne giriş yapın.
  • Yenilenen ekranda Yerel Arama Geçmişi Temizle seçeneğini tercih edin. Bu tercihiniz ile beraber otomatik olarak bütün arama geçmişi verileriniz temizlenecektir.
  • Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta geçmişi temizle butonuna bastığınız anda tüm geçmiş verilerinin otomatik olarak silinmesidir. Yani program bir daha sizden silme işlemi için onay istemeyecektir. Silmek istemediğiniz verileriniz bulunuyorsa bu tercihi yapmamanız gerekir.
  • Google Play Store silinen geçmiş verilerini geri getirme işlemi mümkün değildir. Bu nedenle kaybetmek istemediğiniz verileriniz bulunuyorsa önce bunları koruma altına almanız ve ardından silme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.