Google Play Store Uygulama Temizliğine Başladı

/ 16 Kasım 2017 / 655 / yorumsuz
Google Play Store Uygulama Temizliğine Başladı

Google Play Store Uygulama Temizliğine Başladı

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemleri arasında yer alan Android uygulamaları Google Play Store mağazası üzerinden kullanıcılarının beğenisine sunuyor. Bugüne kadar aldığı tüm önlemlere rağmen mağazaya sızan zararlı uygulamaları engellemeyi bir türlü başaramıyor. Özelikle de reklam geliri elde etmek için geliştirilen sahte uygulamalar nedeni ile eleştirilere maruz kalan Play Store mağazası temizlik yapmaya karar verdi.

Google Play Store, Android uygulamaları, 

Erişilebirlik Servisleri Göz Altında

Geliştiriciler artık bundan sonra engelli bireylerin uygulamaları daha rahat kullanmalarını sağlamak için sunmuş oldukları erişilebilirlik servislerini nasıl kullandığını çok net bir şekilde açıklayamazsa bu durumda bu servis için tüm istekler kaldırılacak. İstekler kaldırılamazsa Google yaptırım olarak Play Store üzerinden bu uygulama ivedilikle kaldırılacak.

30 Günlük Süre Verilecek

Güvenliğin tam anlamı ile sağlanabilmesi adına alındığı açıklanan bu önlemler oldukça dikkat çekti. Genelde şifre alanını tanımlamak için kullanılan bu tip erişilebilirlik servisleri ne yazık ki bazen kötü niyetli kişiler tarafından da kullanılabiliyor. Bu yeni kural devreye girdiği anda yüzlerce uygulama Google Play Store mağazasından otomatik olarak kaldırılacak. Hatta bu sayının binleri bulabileceği iddia ediliyor. Geliştiriciler cezai bir yaptırım ile karşı karşıya kalmamak ve Google Play Store mağazasından çıkarılmamak için mutlaka 30 günlük süre zarfında bildirimde bulunmakla yükümlü tutuluyor. Bu süre sonunda bildirimde bulunmayan geliştiriciler ne yazık ki mağazadan çıkarılacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular