Google reklamlarını nasıl durdurabilirsiniz?

/ 22 Ocak 2019 / 409 / yorumsuz
Google reklamlarını nasıl durdurabilirsiniz?

 

Google reklamları nasıl durdurulur?

Web’deki reklamları tamamen engellemek kolaydır, ancak Google’ın, ‘ilgi alanına dayalı’ reklamlar olarak adlandırdıklarından vazgeçmenizi ya da size alakalı reklamları gösterebilmesi için ne istediğinizi söylemenizi sağlayan yeni bir aracı vardır. İşte, Google’a ait sitelerde ve 2 milyon diğer ortak sitelerde hedeflenen ve gösterilen Google reklamlarını nasıl durduracağınız.

Google reklamları nasıl durdurulur: kapsam dışı

Google, neyi sevdiğinizi söylerseniz, reklamları kullanışlı ve alakalı bulmanın daha muhtemel olduğunu düşünüyor. Bunu nasıl yapacağınızı aşağıda açıklayacağız, ancak öncelikle reklamların sizin için tasarlanmaması için hizmetten nasıl vazgeçileceğini açıklıyoruz.

Google’a göre, sizi kalıcı olarak DoubleClick çerezinden çıkartabilecek bir Chrome, IE veya Firefox eklentisi indirmek için bu reklam ayarları sayfasına gidebilirsiniz – DoubleClick, Google’ın reklam platformlarından biridir.

Uzantıyı yüklediğinizde, çerezlerinizi temizleseniz bile o tarayıcıdaki hedeflenmiş reklamları durdurması gerekir. Yalnızca Chrome, Internet Explorer ve Firefox’ta çalışır ve kullandığınız her tarayıcı için uzantıyı yüklemeniz gerekir. Bu tarayıcılarda oturum açarsanız, uzantı kullandığınız diğer bilgisayarlara aynı tarayıcılarda otomatik olarak kurulmalı, ancak mobil cihazlarınızda kurulmamalıdır.

Eklentinin bazı gözden geçirenleri doğru çalışmadığını ve hedeflenmiş reklamların görünmeye devam ettiğini iddia ediyor. Ancak bu Google’ın resmi yöntemidir. Tüm reklamları engellemek istiyorsanız, Reklamları nasıl engeller eğitimimizi takip edin.

Hangi reklamların Google’ın size göstereceğini kontrol etme

Yeni reklamlar ayarları sayfasına gidin ve istenirse oturum açın.

Reklamları kişiselleştirerek, Google’a neyle ilgilendiğinizi söylemeyi seçebilirsiniz. Ancak, liste görebildiğiniz şekilde sınırlıdır:

Ayrıca cinsiyetinizi ve yaşınızı da bu kriterlere göre reklamlar alacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Hedeflenmiş reklamlar görmeyi istemiyorsanız, ‘İlgi alanlarınızı temel alan reklamlar’ bölümündeki yeşil düğmeyi değiştirebilirsiniz. Açılır pencerenin uyardığı gibi, bunları kapatmak, reklamları göremeyeceğiniz anlamına gelmez, yalnızca daha az alakalı olurlar ve artık belirli reklamverenleri engelleyemezsiniz.

Ayrıca, Google arama sonuçlarında ve Google’a ait olmayan web sitelerinde hedefli reklamları kapatmak için iki geçiş daha sağlayan ‘Çıkışlı reklamları kontrol et’ düğmesini tıklamanız gerekir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.