Google Search Console Hız Deneysel Nedir?

/ 28 Aralık 2019 / 348 / yorumsuz
Google Search Console Hız Deneysel Nedir?

Google Search Console kısa süre önce hız deneysel adında bir sekme eklendi ve bu sekme üzerinden web sitelerinizin hızına nasıl bakacağımızı daha rahat bir şekilde gördük. Peki kullanımı nasıl?

Google’dan Webmasterlar ile web siteleri kullanıcılarına özel “Google Search Console”a kısa süre önce eklendi. Bundan böyle web sitelerinin hız ve detaylı bilgilerine buradan erişim sağlayabileceksiniz. Verilerin ise Google Developers “PAgeSpeed Insights” sayfasından çektiğini belirtelim.

Google Webmaster Tools yeni Search Console’a gelen bu yeni özellik site sahiplerinin birçok işini daha rahat yapmasını ve tek sayfa üzerinden işlem yapmasını mümkün kılıyor.

Yavaş web sitelerine bakma işlemi

Site sayfa hız bilgilerini görmek için ilk olarak FCP sorunu 1sn. değerinden uzun ve FID sorunu ise 100 ms değerinden daha yüksek olmakta. Sizlerde  https://search.google.com/search-console girin Sol köşeden “Geliştirmeler” bölümüne geçin “Hız deneysel” başlığına basın. Raporu aç diyin ve sorun olan başlığın üzerine tıklayın.

Eminiz Google bu kadarla sınırlı kalmayıp, ilerleyen günlerde daha fazla geliştirme sunacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular