Google Sesli Oku Şimdi Çalışmıyor!

/ 10 Kasım 2020 / 5.685 / yorumsuz
Google Sesli Oku Şimdi Çalışmıyor!

Girdiğiniz web sitesinin sağ üst kısmında çıkan sesi belirten profil işaretine dokunduğunuzda sesli oku başlığı ile “Şimdi dinle” ve “Sıraya ekle” gibi seçeneklerle karşılaşacaksınız. Açılan haberi ve makaleyi kolayca sesli olarak dinleyeceksiniz. Belki çoğu kullanıcı henüz bu özelliğin farkında olmamış olabilir. Gerçekten başarılı olan bu yenilikle isterseniz köşe yazılarını ve haberleri okumadan dinleyebilirsiniz.

Sesli oku kullanılamıyor sorunu yaşayanlar için:
-Başka web sitelerinde test ediniz.
-Tarayıcının geçmişinin silinmesi gerekebilir.
-Oturum açıksa kapatıp test ediniz.
-Başka Gmail hesabı ile oturum açıp deneyelim.
-Tarayıcı uygulamasını sıfırlayınız ve duruma göre kaldırıp yeniden yükleyiniz.
-Telefonun tarihini kontrol ediniz yanlış ise düzeltiniz.
-Google sesli asistan yüklü mü bakınız ve değilse yükleyiniz.

iPhone’ da denk geldiğimiz durumda sayfayla alakalı olduğunu fark ettik ve bunla alakalı hem uygulamayı hem sorundan bahsetmek istedik. Olurda Samsung kullananlarda çıkıyorsa yine yukarıdakilerin denenmesini öneririz. Kullanılan güvenlikle alakalı programlar varsa pasif hale getiriniz. Test durumuna göre aktif elip edilmeyeceğine karar veriniz. Birde telefonda saklama alanı yetersiz olduğu durumlarda hem yazılımda hem uygulamalarda sorun yaşatabilir. Beklenmedik bir hata oluşması gibi durumlar görülebilir.

Ek bir detaydan da bahsetmeden geçmeyelim. Telefonların yazılım sürümlerinin çok eski olmasından dolayı bu özelliğin çalışmaması normal diyebiliriz. Kullanım gereksinimini karşılamaması nedeniyle bazen oynanmış ROM kullanılarak çok sayıda özellikten yararlananlar oluyor. Tabi çoğunda ara ara belirsiz ekrana çıkan hata uyarıları oluyor


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.